AKO Armaturen & Separationstechnik GmbH

AKO Armaturen Niemcy
AKO Innovations Francja
AKO UK Wielkiej Brytanii

Firma AKO Armaturen & Separationstechnik GmbH jest niemieckim przedsiębiorstwem, założonym w roku 1984 przez Antoine'a Koppa.

Już w 1985 roku rozpoczęto konstrukcję i dystrybucję zaworów zaciskowych. W 1996 roku nastąpiło założenie autonomicznej spółki-córki AKO Innovations S.A.S. we Francji. Od tego momentu produkcja jest realizowana w Niemczech i we Francji. Obydwa przedsiębiorstwa są certyfikowane zgodnie z ISO 9001:2015, a ponadto spełniają aktualnie obowiązujące normy i wymagania na rynkach, aby móc zagwarantować najlepszą jakość i bezpieczeństwo swoich produktów.

W 1998 roku założony został angielski oddział AKO UK Ltd., zajmujący się wydajną dystrybucją produktów AKO w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Duże zapasy magazynowe, krótkie czasy reakcji

Duże zapasy magazynowe oraz bardzo krótkie czasy reakcji zapewniają szybki, niezawodny i wyczerpujący serwis.

AKO Armaturen & Separationstechnik GmbH posiada obecnie 30 przedstawicielstw w różnych krajach, będąc dzięki temu w stanie zaoferować swoje usługi na całym świecie.

Aby spełnić rosnące wymagania klientów firma AKO rozszerzyła swój asortyment, obejmujący początkowo tylko zawory zaciskowe, o zasuwy płytowe, armatury specjalne i różne akcesoria.

Niezmiennie wysoka jakość naszych AKO produktów

Armatury firmy AKO są wyspecjalizowane na odcinanie i regulowanie mediów powodujących ścieranie, zawierających włókna i powodujących korozję.

Oczywiście armatury AKO mogą być używane do odcinania i regulacji także innych mediów.

Niezmiennie wysoka jakość naszych produktów, oferowanych po bardzo przystępnych cenach dzięki innowacyjnych konstrukcji i technologii produkcji, oraz praktycznie globalna dostępność armatur sprawiły, że firma AKO stała się liderem rynku w zakresie pneumatycznych zaworów zaciskowych.

AKO współpracuje z różnymi firmami na świecie, reprezentującymi bardzo zróżnicowane branże. Do klientów należą przedsiębiorstwa przemysłu chemicznego, spożywczego, papierniczego, energetycznego, utylizacyjnego i wodociągowego, a zwłaszcza z zakresu przetwórstwa minerałów, produkcji cementu czy technologii piaskowej albo silosowej.

Firmy AKO Armaturen & Separationstechnik GmbH jest przedsiębiorstwem rodzinnym, które od dawna planowało i realizowało zmianę generacji. Do najważniejszych czynników sukcesu firmy AKO należą bardzo skuteczne i wydajne, trwałe stosunki z klientami. Nic nie stoi na przeszkodzie intencji długotrwałego zabezpieczania wszystkich kontaktów z klientami, gdyż zarząd firmy AKO od samego początku działa w tym kierunku.

Wiodący na świecie producent

37 lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa

600 nowych klientów rocznie

20.000 klientów na świecie

Wyjątkowa szybkość dostaw

< 0,2 % reklamacji

> 99 % zadowolonych klientów

30 dystrybutorów na świecie

Największy wybór produktów

10.000 wariantów zaworów zaciskowych

2.500 wariantów dostępnych na magazynie

100.000 sprzedanych jednostek rocznie

Szeroki zakres usług serwisowych

80 formatów CAD

32 filmów montażowych i animacji

16 wersji językowych dokumentacji