AKO Armaturen & Separationstechnik GmbH

AKO Armaturen Niemcy
AKO Innovations Francja
AKO UK Wielkiej Brytanii

Firma AKO Armaturen & Separationstechnik GmbH jest niemieckim przedsiębiorstwem, założonym w roku 1984 przez Antoine'a Koppa.

Już w 1985 roku rozpoczęto konstrukcję i dystrybucję zaworów zaciskowych. W 1996 roku nastąpiło założenie autonomicznej spółki-córki AKO Innovations S.A.S. we Francji. Od tego momentu produkcja jest realizowana w Niemczech i we Francji. Obydwa przedsiębiorstwa są certyfikowane zgodnie z ISO 9001:2015, a ponadto spełniają aktualnie obowiązujące normy i wymagania na rynkach, aby móc zagwarantować najlepszą jakość i bezpieczeństwo swoich produktów.

W 1998 roku założony został angielski oddział AKO UK Ltd., zajmujący się wydajną dystrybucją produktów AKO w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Duże zapasy magazynowe, krótkie czasy reakcji

Duże zapasy magazynowe oraz bardzo krótkie czasy reakcji zapewniają szybki, niezawodny i wyczerpujący serwis.

AKO Armaturen & Separationstechnik GmbH posiada obecnie 30 przedstawicielstw w różnych krajach, będąc dzięki temu w stanie zaoferować swoje usługi na całym świecie.

Aby spełnić rosnące wymagania klientów firma AKO rozszerzyła swój asortyment, obejmujący początkowo tylko zawory zaciskowe, o zasuwy płytowe, armatury specjalne i różne akcesoria.

Niezmiennie wysoka jakość naszych AKO produktów

Armatury firmy AKO są wyspecjalizowane na odcinanie i regulowanie mediów powodujących ścieranie, zawierających włókna i powodujących korozję.

Oczywiście armatury AKO mogą być używane do odcinania i regulacji także innych mediów.

Niezmiennie wysoka jakość naszych produktów, oferowanych po bardzo przystępnych cenach dzięki innowacyjnych konstrukcji i technologii produkcji, oraz praktycznie globalna dostępność armatur sprawiły, że firma AKO stała się liderem rynku w zakresie pneumatycznych zaworów zaciskowych.

AKO współpracuje z różnymi firmami na świecie, reprezentującymi bardzo zróżnicowane branże. Do klientów należą przedsiębiorstwa przemysłu chemicznego, spożywczego, papierniczego, energetycznego, utylizacyjnego i wodociągowego, a zwłaszcza z zakresu przetwórstwa minerałów, produkcji cementu czy technologii piaskowej albo silosowej.

Firmy AKO Armaturen & Separationstechnik GmbH jest przedsiębiorstwem rodzinnym, które od dawna planowało i realizowało zmianę generacji. Do najważniejszych czynników sukcesu firmy AKO należą bardzo skuteczne i wydajne, trwałe stosunki z klientami. Nic nie stoi na przeszkodzie intencji długotrwałego zabezpieczania wszystkich kontaktów z klientami, gdyż zarząd firmy AKO od samego początku działa w tym kierunku.

Wiodący na świecie producent

39lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa

600nowych klientów rocznie

20.000klientów na świecie

Wyjątkowa szybkość dostaw

< 0,2 %reklamacji

> 99 %zadowolonych klientów

30dystrybutorów na świecie

Największy wybór produktów

10.000wariantów zaworów zaciskowych

2.500wariantów dostępnych na magazynie

100.000sprzedanych jednostek rocznie

Szeroki zakres usług serwisowych

80formatów CAD

32filmów montażowych i animacji

16wersji językowych dokumentacji