Wybierz spośród następujących języków

Dlaczego właśnie zawory zaciskowe AKO?

Zyskuj dzięki ofercie wiodącego producenta na świecie

Przemysł farmaceutyczny i sektor ochrony zdrowia

Przemysł farmaceutyczny i sektor ochrony zdrowia to na całym świecie dwie gałęzie przemysłu o największych obrotach. To czym w przemyśle farmaceutycznym jest medycyna człowieka i medycyna weterynaryjna, tym są suplementy diety w sektorze ochrony zdrowia. We wszystkich tych gałęziach, w zależności od zadania stosuje się higieniczne, aseptyczne i/lub sterylne zawory, które umożliwiają regulację transportu wrażliwych transportowanych materiałów.

Zawory zaciskowe AKO stosuje się jako armaturę regulacyjną w sektorze farmaceutycznym i ochrony zdrowia

Przemysł farmaceutyczny i ochrony zdrowia wytwarza najprzeróżniejsze leki i suplementy w najprzeróżniejszych postaciach. Kluczową kwestią w tej branży jest zachowanie higieny procesu w celu ochrony preparatów przed kontaminacją lub zanieczyszczeniami. Odgrywa to oczywiście istotną rolę również w (zautomatyzowanych) liniach producentów farmaceutycznych. Wszystkie zastosowane komponenty muszą spełniać wymagania higieniczne użytkownika instalacji – oczywiście tyczy się to również zastosowanych zaworów.

Zawory zaciskowe w przemyśle farmaceutycznym i branży Functional Food

Zawory zaciskowe, dzięki ich prostej konstrukcji są zbudowane modułowo, przez co czemu można je bez problemu dostosować do wymagań przemysłu farmaceutycznego i ochrony zdrowia. Aseptyczne, higieniczne i sterylne konfiguracje zaworów zaciskowych można bez problemów zastosować na różnych etapach procesu produkcji. Ponadto AKO Armaturen posiada w swojej ofercie specjalne warianty zaworów zaciskowych z certyfikatem EHEDG, które spełniają wymagania dla konstrukcji higienicznej.

Zawory zaciskowe można stosować w szeregu różnych procesów produkcji. Jako armaturę regulacyjną w transporcie surowców lub gotowych produktów, takich jak proszki, tabletki, drażetki, ciecze i tym podobne. Można je stosować również jako armaturę dozującą w napełnianiu kanistrów, butelek, słoików, puszek, fiolek lub tubek.

Zawory zaciskowe, które można stosować w branży farmaceutycznej i ochrony zdrowia, są zgodne z SIP (sterilization-in-place), CIP (cleaning-in-place) i częściowo RIP (rinse-in-place). Oznacza to, że w zamontowanym stanie (in-place) są łatwe w czyszczeniu, sterylizacji i dezynfekcji.

Zawory zaciskowe regulują przepływ żywicy dwuskładnikowej w produkcji wykrywaczy dla branży farmaceutycznej

PRZYKŁAD ZASTOSOWANIA:
Zawory zaciskowe w produkcji wykrywaczy dla branży farmaceutycznej

Producent wykrywaczy metali stosuje zawory zaciskowe jako armaturę regulacyjną m. in. w transporcie dwuskładnikowej żywicy epoksydowej.

Dowiedz się więcej na temat dalszych obszarów zastosowania zainstalowanych zaworów zaciskowych...

Wiodący na świecie producent

38 lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa

600 nowych klientów rocznie

20.000 klientów na świecie

Wyjątkowa szybkość dostaw

< 0,2 % reklamacji

> 99 % zadowolonych klientów

30 dystrybutorów na świecie

Największy wybór produktów

10.000 wariantów zaworów zaciskowych

2.500 wariantów dostępnych na magazynie

100.000 sprzedanych jednostek rocznie

Szeroki zakres usług serwisowych

80 formatów CAD

32 filmów montażowych i animacji

16 wersji językowych dokumentacji