39lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa
600nowych klientów rocznie
20.000klientów na świecie

Przemysł tworzyw sztucznych zajmuje się produkcją najprzeróżniejszych syntetycznych produktów z różnych surowców. Tworzywa sztuczne są przetwarzane do postaci np. półwyrobów, kształtek lub włókien. W produkcji tworzyw sztucznych rozróżnia się trzy rodzaje tworzyw sztucznych: termoplasty, duroplasty i elastomery. Podczas ich produkcji zawory odpowiadają za transport proszków, granulatów i włókien – i nie ma tu znaczenia, czy transportowane medium jest produktem pośrednim czy końcowym.
Termoplasty to tworzywa sztuczne, które w określonym zakresie temperatur stają się plastyczne, a po ochłodzeniu zachowują kształt. Ten proces jest odwracalny, tzn. można go powtarzać dowolną ilość razy. Termoplastów używa się przeważnie do towarów konsumenckich i opakowań. Do tej grupy tworzyw sztucznych zaliczają się np. polietylen, polipropylen oraz poliester.
Duroplasty powstają w wyniku stopienia różnych komponentów i po utwardzeniu są twarde i kruche. Również w przypadku ponownego podgrzania duroplasty zachowują swój kształt. Tworzywami sztucznymi tego typu są np. żywice syntetyczne takiej jak żywica epoksydowa. Stosuje się je między innymi w elementach karoserii, obudowach podzespołów elektronicznych oraz w kompozytach włóknistych.
Elastomery to zachowujące kształt, ale elastyczne tworzywa sztuczne. Reagują na nacisk i rozciąganie tymczasową zmianą kształtu - a więc potrafią zmieniać krótkotrwale swój kształt. Jednak po ustaniu sił zewnętrznych, materiał samoczynnie wraca do swojego pierwotnego kształtu. Do elastomerów zaliczają się, oprócz wielu innych, kauczuk naturalny (NR), czy też EPDM (kauczuk etylenowo-propylenowo-dienowy). W dużej mierze elastomery wykorzystuje się do produkcji opon.
Również AKO Armaturen wykorzystuje do produkcji pierścieni zaworów zaciskowych różne rodzaje elastomerów. Poczynając od kauczuku naturalnego, przez EPDM i nitryl, aż po hypalon i butyl.
Do regulacji transportu surowców, takich jak sadza, talk, kreda, grafit, piasek lub tlenek cynku, dodatków, takich jak plastyfikatory, stabilizatory lub środki barwiące, a także gotowych tworzyw sztucznych w postaci włókien, granulatów czy proszków, zawory zaciskowe AKO Armaturen to idealny wybór.
Materiały poszczególnych komponentów zaworów można dopasować odpowiednio do wymagań danego medium i zagwarantować w ten sposób optymalny sposób działania i długą żywotność.
Kolejnym obszarem zastosowania są linie do napełniania substancji pośrednich, w których są pakowane granulaty lub włókna do transportu przeznaczone do dalszej obróbki. Tutaj zawory zaciskowe AKO Armaturen regulują niezawodnie napełnianie najprzeróżniejszych pojemników i worków big-bag.
Zawór zaciskowy AKO Armaturen reguluje przepływ surowca na płytki PCV.
Dowiedz się, jak długo producent stosuje już zawory zaciskowe AKO Armaturen...
Zawory zaciskowe AKO Armaturen regulują przepływ roztworu wodorotlenku sodu oraz roztworu odtłuszczającego.
Wiodący na świecie producent
39lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa
600nowych klientów rocznie
20.000klientów na świecie
Wyjątkowa szybkość dostaw
< 0,2 %reklamacji
> 99 %zadowolonych klientów
30dystrybutorów na świecie
Największy wybór produktów
10.000wariantów zaworów zaciskowych
2.500wariantów dostępnych na magazynie
100.000sprzedanych jednostek rocznie
Szeroki zakres usług serwisowych
80formatów CAD
32filmów montażowych i animacji
16wersji językowych dokumentacji