Dlaczego właśnie zawory zaciskowe AKO?

Zyskuj dzięki ofercie wiodącego producenta na świecie

Przemysł tworzyw sztucznych

Przemysł tworzyw sztucznych zajmuje się produkcją najprzeróżniejszych syntetycznych produktów z różnych surowców. Tworzywa sztuczne są przetwarzane do postaci np. półwyrobów, kształtek lub włókien. W produkcji tworzyw sztucznych rozróżnia się trzy rodzaje tworzyw sztucznych: termoplasty, duroplasty i elastomery. Podczas ich produkcji zawory odpowiadają za transport proszków, granulatów i włókien – i nie ma tu znaczenia, czy transportowane medium jest produktem pośrednim czy końcowym.

Zawory zaciskowe AKO stosuje się w różnych procesach przemysłu tworzy sztucznych

Termoplasty to tworzywa sztuczne, które w określonym zakresie temperatur stają się plastyczne, a po ochłodzeniu zachowują kształt. Ten proces jest odwracalny, tzn. można go powtarzać dowolną ilość razy. Termoplastów używa się przeważnie do towarów konsumenckich i opakowań. Do tej grupy tworzyw sztucznych zaliczają się np. polietylen, polipropylen oraz poliester.

Duroplasty powstają w wyniku stopienia różnych komponentów i po utwardzeniu są twarde i kruche. Również w przypadku ponownego podgrzania duroplasty zachowują swój kształt. Tworzywami sztucznymi tego typu są np. żywice syntetyczne takiej jak żywica epoksydowa. Stosuje się je między innymi w elementach karoserii, obudowach podzespołów elektronicznych oraz w kompozytach włóknistych.

Elastomery to zachowujące kształt, ale elastyczne tworzywa sztuczne. Reagują na nacisk i rozciąganie tymczasową zmianą kształtu - a więc potrafią zmieniać krótkotrwale swój kształt. Jednak po ustaniu sił zewnętrznych, materiał samoczynnie wraca do swojego pierwotnego kształtu. Do elastomerów zaliczają się, oprócz wielu innych, kauczuk naturalny (NR), czy też EPDM (kauczuk etylenowo-propylenowo-dienowy). W dużej mierze elastomery wykorzystuje się do produkcji opon.

Również AKO Armaturen wykorzystuje do produkcji pierścieni zaworów zaciskowych różne rodzaje elastomerów. Poczynając od kauczuku naturalnego, przez EPDM i nitryl, aż po hypalon i butyl.

Zawory zaciskowe regulują transport wielu substancji w przemyśle tworzyw sztucznych

Do regulacji transportu surowców, takich jak sadza, talk, kreda, grafit, piasek lub tlenek cynku, dodatków, takich jak plastyfikatory, stabilizatory lub środki barwiące, a także gotowych tworzyw sztucznych w postaci włókien, granulatów czy proszków, zawory zaciskowe AKO Armaturen to idealny wybór.

Materiały poszczególnych komponentów zaworów można dopasować odpowiednio do wymagań danego medium i zagwarantować w ten sposób optymalny sposób działania i długą żywotność.
Kolejnym obszarem zastosowania są linie do napełniania substancji pośrednich, w których są pakowane granulaty lub włókna do transportu przeznaczone do dalszej obróbki. Tutaj zawory zaciskowe AKO Armaturen regulują niezawodnie napełnianie najprzeróżniejszych pojemników i worków big-bag.

Zawory zaciskowe AKO w użyciu u producenta płytek PCV

PRZYKŁAD ZASTOSOWANIA:Zawory zaciskowe w produkcji płytek PCV

Zawór zaciskowy AKO Armaturen reguluje przepływ surowca na płytki PCV.

Dowiedz się, jak długo producent stosuje już zawory zaciskowe AKO Armaturen...

Zawory zaciskowe regulują czyszczenie i odtłuszczanie złączy zatrzaskowych

PRZYKŁAD ZASTOSOWANIA:Zawory zaciskowe w czyszczeniu i odtłuszczaniu złączy zatrzaskowych

Zawory zaciskowe AKO Armaturen regulują przepływ roztworu wodorotlenku sodu oraz roztworu odtłuszczającego.

Dowiedz się, jak bardzo producent i użytkownik instalacji jest zadowolony z zainstalowanych zaworów zaciskowych.

Wiodący na świecie producent

39lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa

600nowych klientów rocznie

20.000klientów na świecie

Wyjątkowa szybkość dostaw

< 0,2 %reklamacji

> 99 %zadowolonych klientów

30dystrybutorów na świecie

Największy wybór produktów

10.000wariantów zaworów zaciskowych

2.500wariantów dostępnych na magazynie

100.000sprzedanych jednostek rocznie

Szeroki zakres usług serwisowych

80formatów CAD

32filmów montażowych i animacji

16wersji językowych dokumentacji