Dlaczego właśnie zawory zaciskowe AKO?

Zyskuj dzięki ofercie wiodącego producenta na świecie

Obróbka szkła i huty szkła

Przemysł szklarski, oprócz obu głównych gałęzi szkła płaskiego i szkła naczyniowego, obejmuje szereg dalszych wysoce specjalistycznych obszarów. Na przykład produkcję szkła specjalnego, włókien szklanych oraz branże zdobienia szkła i obróbki szkła. W samych Niemczech setki zakładów – poczynając od hut szkła wyspecjalizowanych w sztuce szklarskiej po wysoce specjalistycznych producentów włókien szklanych - produkuje najprzeróżniejsze produkty ze szkła. We wszystkich tych obszarach transport materiałów wyjściowych oraz potrzebnych surowców jest regulowany przez zawory.

Zawory zaciskowe AKO stosuje się jako armaturę regulacyjną w przemyśle szklarskim

Zakłady specjalizujące się w produkcji lub obróbce szkła muszą stale transportować, magazynować i przetwarzać potrzebne do tego surowce i dodatki. I tak w przypadku szkła wapniowo-sodowego, które bezdyskusyjnie króluje na całym świecie, do produkcji używa się przykładowo piasku kwarcowego, sody, potażu, skalenia, wapnia, dolomitu i coraz częściej starego szkła lub szkła recyklingowego.

Te częściowo ekstremalnie abrazyjne surowce dodaje się bardzo często podczas transportu przez przewody rurowe i armaturę. Dlatego odporne na zużycie komponenty, w szczególności w zaworach, są w obróbce szkła nieodzowne, ponieważ w przeciwnym razie mielibyśmy do czynienie z niewspółmiernie wieloma przestojami w produkcji z powodu konieczności konserwacji.

Zawory zaciskowe w konfiguracjach antyabrazyjnych do obróbki szkła w hutach szkła

Zawory zaciskowe w roli armatury regulacyjnej sprawdzają się idealnie. Dzięki ich prostej budowie , ale efektywnemu sposobowi działania, antyabrazyjnym właściwościom pierścienia we wnętrzu oraz pozbawionej zwężeń i martwych przestrzeni konstrukcji, są one odporne na zatory, osady i duże zużycie.
Zwłaszcza wytrzymały na tarcie pierścień (wykonany przeważnie z bardzo wytrzymałej mieszanki kauczuku naturalnego) sprawdza się doskonale w przypadku mediów abrazyjnych oraz o ostrych krawędziach.

W przeciwieństwie do innych typów zaworów na przykład klap, w zaworach zaciskowych żaden z komponentów zaworu nie znajduje się bezpośrednio w strumieniu produktu. Również w przypadku zatrzymywania lub regulacji przepływu strumienia medium do systemu przewodów rurowych nie są wprowadzane żadne komponenty zaworu mające tendencję do zatorów lub odkształceń (jak ma to miejsce np. w przypadku zasuw lub zaworów kulowych). W przypadku zaworów zaciskowych zamyka jedynie zasilany sprężonym powietrzem pierścień i zaciska lub zgniata strumień produktu w bezpieczny i niezawodny sposób.

Zawory zaciskowe AKO jako armatura regulacyjna w obróbce szkła recyklingowego

PRZYKŁAD ZASTOSOWANIA:Zawory zaciskowe w obróbce szkła recyklingowego

Zawory zaciskowe AKO regulują w zakładach przetwarzających stare szkło transport potrzebnych dodatków, takich jak soda, wapień lub np. dolomit.

Dowiedz się, jak zawory zaciskowe radzą sobie bez problemów z silnie abrazyjnymi mediami...

Zawór zaciskowy AKO reguluje przepływ ścierniwa do grawerowania szkła

PRZYKŁAD ZASTOSOWANIA:Zawory zaciskowe regulują przepływ ścierniwa w dmuchalni szkła

Zawory zaciskowe AKO regulują przepływ ścierniwa podczas grawerowania ręcznie dmuchanego szkła.

Dowiedz się, jak za pomocą zaworów zaciskowych udało się polepszyć jakość grawerowania...

Wiodący na świecie producent

39lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa

600nowych klientów rocznie

20.000klientów na świecie

Wyjątkowa szybkość dostaw

< 0,2 %reklamacji

> 99 %zadowolonych klientów

30dystrybutorów na świecie

Największy wybór produktów

10.000wariantów zaworów zaciskowych

2.500wariantów dostępnych na magazynie

100.000sprzedanych jednostek rocznie

Szeroki zakres usług serwisowych

80formatów CAD

32filmów montażowych i animacji

16wersji językowych dokumentacji