Dlaczego właśnie zawory zaciskowe AKO?

Zyskuj dzięki ofercie wiodącego producenta na świecie

Górnictwo i budownictwo podziemne

Górnictwo uważa się za najbardziej wymagającą branżę zarówno dla ludzi jak i materiałów. Praca pod powierzchnią stanowi od zawsze skomplikowane przedsięwzięcie i wiążę się z silnym zużyciem materiałów. Oprócz przemysłu górniczego, wydobywczego, również budownictwo podziemne, budowa nowej infrastruktury, stanowi ważny element prac pod ziemią. Oba te obszary są uzależnione od niezawodnych i ekstremalnie wytrzymałych zaworów, które w niezawodny sposób regulują transport występujących – częściowo silnie abrazyjnych / powodujących duże zużycie – szlamów, zawiesin i materiałów sypkich.

Zawory zaciskowe AKO stosuje się w wielu projektach pod ziemią

Od tysięcy lat człowiek wydobywa spod ziemi surowce potrzebne do codziennego użytku i dalszej obróbki. Na wczesnym etapie górnictwa, surowce wydobywano ręcznie przy użyciu prostych narzędzi, ale wraz z postępującą industrializacją do górnictwa w coraz większym stopniu wkraczała technika. Również transport odprowadzający pozyskanych produktów / surowców jest regulowany dziś między innymi przez systemy przewodów rurowych wyposażone w wytrzymałe zawory lub zasuwy.

Wraz z postępem globalizacji i mobilności budownictwo podziemne stało się centralnym punktem ciężkości. Praca pod ziemią to nie tylko wydobycie surowców, lecz także budowa nowej infrastruktury, np. tuneli drogowych lub kolejowych. Budowa nowej infrastruktury pod ziemią nie ogranicza się przy tym wyłącznie do regionów górskich. Również na obszarach miejskich realizowane są różne podziemne projekty infrastrukturalne.

Pomimo, że obie wspomniane branże mają różne interesy i cele, jedno jest dla nich wspólne: Zastosowane materiały (poczynając od maszyn budowlanych poprzez przewody rurowe, aż po zawory i armaturę) muszą sprostać ciężkim warunkom pod ziemią. Wytrzymałe materiały są tym samym warunkiem koniecznym w przypadku budownictwa podziemnego i górnictwa.

Zawory zaciskowe są stosowane z powodzeniem od lat w projektach górniczych i budownictwa podziemnego

Za zastosowaniem zaworów zaciskowych AKO w projektach górniczych i budownictwa podziemnego przemawiają dwa niepodważalne argumenty: Są one dostępne w ekstremalnie wytrzymałych konfiguracjach i jednocześnie łatwe w montażu i konserwacji. Dwa aspekty, które sprawiają, że stosowanie zaworów zaciskowych pod ziemią okazuje się niezawodne i nieskomplikowane.

Zawory zaciskowe stosuje się wszędzie tam, gdzie wymagane jest odcięcie lub regulacja przepływu mediów w przewodach rurowych. Począwszy od wydobytych surowców, takich jak minerały, rudy lub węgiel, aż po transport odprowadzający nadkład, który występuje przy wydobyciu surowców lub budownictwie podziemnym. Również w transporcie odprowadzającym wodę kopalnianą (nazywaną również wodą dołową, a w górnictwie węgla brunatnego wodą z odwodnienia) z powodzeniem stosuje się zawory zaciskowe. W zależności od kopalni, skład wody kopalnianej jest bardzo różny, ale przeważnie zawiera ona silnie abrazyjne składniki. Z tego względu również tutaj stosuje się wytrzymałe i odporne na ścieranie zawory zaciskowe (z antyabrazyjnymi pierścieniami).

Wiodący na świecie producent

39lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa

600nowych klientów rocznie

20.000klientów na świecie

Wyjątkowa szybkość dostaw

< 0,2 %reklamacji

> 99 %zadowolonych klientów

30dystrybutorów na świecie

Największy wybór produktów

10.000wariantów zaworów zaciskowych

2.500wariantów dostępnych na magazynie

100.000sprzedanych jednostek rocznie

Szeroki zakres usług serwisowych

80formatów CAD

32filmów montażowych i animacji

16wersji językowych dokumentacji