Dlaczego właśnie zawory zaciskowe AKO?

Zyskuj dzięki ofercie wiodącego producenta na świecie

Przemysł ceramiczny

Przemysł ceramiczny ma swoje początki już we wczesnym okresie dziejów ludzkości. Pierwsze poczynania naszych przodków przerodziły się dziś w wysoce zaawansowany technologicznie przemysł ceramiczny wykorzystujący szereg różnych metod obróbki i produkujący szeroką paletę produktów. Ponieważ ceramika obejmuje dziś znacznie szerszy zakres zastosowań niż tylko ceramikę naczyniową, budowlaną, piecową czy sanitarną. W związku z tym wzrosły także wymagania względem zaworów odpowiedzialnych za sterowanie transportem surowców.

Zawory zaciskowe AKO stosuje się jako armaturę regulacyjną w przemyśle ceramicznym

Ceramika techniczna (nazywana również ceramiką przemysłową) i ceramika funkcyjna są dziś ważnymi gałęziami w przemyśle ceramicznym i wysoce wyspecjalizowanymi obszarami wymagającymi dużego know-how. Z właściwościami tradycyjnej ceramiki, te wysoce zaawansowane produkty, mają niewiele wspólnego. Produkty ceramiki technicznej i funkcjonalnej są stosowane np. w technice środowiskowej w elementach filtracyjnych, w biotechnologii w narzędziach do mielenia, w technice medycznej w implantach lub koronach zębowych, w elektrotechnice w izolatorach, a nawet w astronautyce w osłonach termicznych.

Zastosowane zawory regulują we wszystkich obszarach obróbki ceramiki albo transport surowców albo odpowiadają w środowisku właściwego procesu obróbki za płynny przebieg procesów transportu i dozowania.

Zawory zaciskowe regulują na przykład w przemyśle ceramicznym dopływ surowca

Zawory zaciskowe doskonale nadają się do odcinania i regulacji przepływu surowców w przemyśle ceramicznym już na wstępnym etapie, czyli wydobyciu najważniejszych surowców do produkcji ceramiki (np. kaolinu).
I nieważne jest tu, czy chodzi o produkcję klasycznych produktów ceramicznych do użytku domowego, czy o produkty specjalne do najprzeróżniejszych gałęzi przemysłu – materiały wyjściowe mają przeważnie postać proszku i muszą zostać przetransportowane z lokalizacji składowania do miejsca produkcji.

Poczynając od tritlenku glinu (Al2O3), dwutlenku cyrkonu (ZrO2), węgliku krzemu (SiC), kordierytu (Mg2Al3) poprzez minerały ilaste i kaolin, aż po topniki i dodatki, najprzeróżniejsze substancje wymagają regulacji i odcięcia przepływu. Dzięki wytrzymałej budowie i antyabrazyjnemu pierścieniowi zaworów zaciskowych AKO, nawet najbardziej abrazyjne / agresywne i tym samym problematyczne media stosowane w produkcji ceramiki, nie stanowią żadnego problemu. Niezwykle odporne na ścieranie rodzaje materiałów wewnętrznego gumowego pierścienia gwarantują tym samym, nawet po długim czasie użytkowania z abrazyjnymi mediami i dużej liczbie cykli otwierania i zamykania, niezawodne i absolutnie szczelne zamykanie zaworu.

Zawory zaciskowe stosuje się ponadto również jako armaturę regulacyjną w odlewaniu ceramiki (odlewaniu masy lejnej). Nie sterują one w tym przypadku przepływem wyjściowych surowców, lecz przepływem płynnej masy ceramicznej w drodze do form odlewniczych.

Wiodący na świecie producent

39lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa

600nowych klientów rocznie

20.000klientów na świecie

Wyjątkowa szybkość dostaw

< 0,2 %reklamacji

> 99 %zadowolonych klientów

30dystrybutorów na świecie

Największy wybór produktów

10.000wariantów zaworów zaciskowych

2.500wariantów dostępnych na magazynie

100.000sprzedanych jednostek rocznie

Szeroki zakres usług serwisowych

80formatów CAD

32filmów montażowych i animacji

16wersji językowych dokumentacji