39lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa
600nowych klientów rocznie
20.000klientów na świecie

Oczyszczalnie ścieków mają za zadanie oczyszczać ścieki komunalne z wykorzystaniem metod biologicznych, chemicznych i mechanicznych. Po oczyszczeniu ścieków trafiają one albo z powrotem do obiegu albo do rzek, strumieni lub jezior. Odcinkami transportu ścieków i zawiesin w obrębie poszczególnych stopni oczyszczania sterują zawory, klapy i zasuwy.
Nowoczesne oczyszczalnie pracują zgodnie z zasadą oczyszczania trójstopniowego. Uzdatniane ścieki przechodzą przez trzy stopnie oczyszczania, w których zawory odpowiadają za sterowanie transportem.
Wstępne oczyszczanie mechaniczne
Podczas wstępnego oczyszczania mechanicznego wyłapywane i oddzielane są duże cząstki zanieczyszczeń, aby te nie zatykały pomp w oczyszczalni. W kolejnych zbiornikach (osadniku piasku i osadniku wstępnym) wyłapywane są dalsze zanieczyszczenia na dnie (np. cząstki piasku lub drobne kamienie) oraz na powierzchni (np. oleje lub smary).
Stopień biologiczny
W tym stopniu do ścieków wprowadzane są mikroorganizmy (bakterie i drożdże), które przy ciągłym dopływie powietrza rozkładają zanieczyszczenia biologiczne.
Oczyszczanie chemiczne
W trzecim stopniu oczyszczania oczyszczalnie ścieków posługują się reakcjami chemicznymi takimi jak utlenianie i wytrącanie, aby usunąć ze ścieków przede wszystkim fosfor. Ten stopień jest ważny, aby zapobiec gromadzeniu się składników odżywczych w wodzie.
Transport odprowadzający powstałych osadów ściekowych jest regulowany za pomocą najprzeróżniejszych typów zaworów. Osady są transportowane do samodzielnie zaprojektowanych wież gnilnych lub zbiorników gnilnych, w których w warunkach beztlenowych następuje rozkład do postaci osadów gnilnych i gazu gnilnego.
Zawory zaciskowe są stosowane w oczyszczalniach i uzdatnianiu ścieków wszędzie tam, gdzie wymagana jest regulacja transportu ścieków, szlamów oraz środków chemicznych lub biologicznych.
Oprócz zaworów zaciskowych, w regulacji przepływu ścieków stosuje się różne typy zasuw (np. jednostronnie uszczelniające zasuwy płytowe lub dwustronnie uszczelniające zasuwy nożowe).
Zawory zaciskowe i zasuwy płaskie można skonfigurować indywidualnie do zastosowań w oczyszczalniach ścieków. Z odpornymi na ścieranie pierścieniami (w zaworach zaciskowych) lub odpowiednimi szczeliwami dławnicowymi i uszczelnieniami miękkimi (w zasuwach płaskich) oba typy zaworów można bez problemów stosować w uzdatnianiu ścieków.
Również w obróbce oddzielonych w poszczególnych procesach zanieczyszczeń można stosować oba typy zaworów jako zawór regulacyjny w procesie transportu. Poczynając od transportu osadów ściekowych w wieżach gnilnych lub transportu odprowadzającego osady gnilne i gazy gnilne z wież gnilnych – zawory zaciskowe i zasuwy regulują przepływ występujących mediów w bezpieczny i niezawodny sposób.
Wiodący na świecie producent
39lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa
600nowych klientów rocznie
20.000klientów na świecie
Wyjątkowa szybkość dostaw
< 0,2 %reklamacji
> 99 %zadowolonych klientów
30dystrybutorów na świecie
Największy wybór produktów
10.000wariantów zaworów zaciskowych
2.500wariantów dostępnych na magazynie
100.000sprzedanych jednostek rocznie
Szeroki zakres usług serwisowych
80formatów CAD
32filmów montażowych i animacji
16wersji językowych dokumentacji