Dlaczego właśnie zawory zaciskowe AKO?

Zyskuj dzięki ofercie wiodącego producenta na świecie

Przemysłowy proces druku 3D i tworzenia konturów

W druku 3D w środowisku przemysłowym przygotowane uprzednio cyfrowe dane CAD są drukowane trójwymiarowo. Używa się do tego różnych materiałów, które za pomocą ramienia robota z podłączoną dyszą są nanoszone warstwami. W ten sposób warstwa po warstwie powstaje żądany kształt lub zaprojektowany produkt. Dzięki tej technologii firmy mogą wytwarzać taniej produkty o złożonych kształtach lub prototypy.
Przepływ najprzeróżniejszych materiałów (np. granulatów a także gazów osłonowych) regulują różne zawory.

Zawory zaciskowe stosuje się w drukarkach 3D i tworzeniu konturów

Nie można porównywać przemysłowego druku 3D z już dostępnymi rozwiązaniami do druku trójwymiarowego w warunkach domowych. Do przemysłowego druku 3D są potrzebne dużo bardziej złożone instalacje, które stawiają szczególne wymagania również zainstalowanym zaworom. Przemysł korzysta z najprzeróżniejszych metod druku 3D wykorzystując jego szeroką paletę możliwości zastosowania.

Dzięki rozwijającemu się szybkiemu prototypowaniu, coraz więcej przedsiębiorstw jest w stanie wytwarzać prototypy, serie zerowe oraz złożone konstrukcje specjalne taniej i szybciej nich dotychczas. Również produkcja małych serii i części zamiennych staje się dzięki temu efektywniejsza, lepiej dostosowana do potrzeb i elastyczniejsza. Niebagatelne znaczenie ma tu fakt, że w przypadku druku 3D nie jest konieczne przygotowanie form wtryskowych, czy też zmiana form odlewniczych – co stanowi znaczącą część całkowitego kosztu produkcji.
Ponadto druk 3D daje możliwość tworzenia złożonych kształtów (np. z podcięciami lub zintegrowanymi kanałami i pustymi przestrzeniami), których wykonanie nie było możliwe przy użyciu dotychczasowych metod produkcji.

Zawory zaciskowe w drukarkach 3D

Jak już opisano we wstępie, drukarki 3D potrafią dziś tworzyć elementy o złożonych kształtach z różnych materiałów.
W przypadku niektórych metod druku finalny produkt powstaje poprzez całopowierzchniowe nakładanie warstw. Użyty do stabilizacji materiał po utwardzeniu zostaje odessany lub wydmuchany. Usuwanie nadmiaru materiału jest w niektórych drukarkach 3D realizowane przy użyciu zaworów zaciskowych AKO.

Zawory zaciskowe w tworzeniu konturów

Szczególny rodzaj druku 3D stanowi tworzenie konturów. Tę metodę stosuje się przeważnie w branży budowlanej do wspomaganej komputerowo budowy np. całych budynków.

W porównaniu do już wspomnianego sposobu działania – tylko nieco w większej skali – kontury zaprojektowanego uprzednio cyfrowo budynku są nanoszone warstwa po warstwie przy użyciu sterowanej komputerowo dyszy. Zawory zaciskowe AKO Armaturen regulują podczas procesu między innymi dopływ i dozowanie specjalnego betonu, który jest nanoszony przez dysze. Dzięki wytrzymałemu i antyabrazyjnemu wewnętrznemu pierścieniowi zaworów zaciskowych, również w przypadku mocno abrazyjnych i powodujących zużycie materiałów budowlanych, można zapewnić długą żywotność zaworu. Kolejną zaleta zaworów zaciskowych w tworzeniu konturów, jest bezzatorowa konstrukcja zaworu. Dzięki gładkiej wewnętrznej stronie pierścienia zaworu i występującej zmianie powierzchni wywoływanej przez mechanizm otwierający i zamykający, osady i narosty są usuwane i odtransportowywane z zaworu natychmiast.

Analizy przypadków / przykłady zastosowania zaworów zaciskowych w druku 3D

Druk 3D z użyciem zaworu zaciskowego AKO

PRZYKŁAD ZASTOSOWANIA:Zawór zaciskowy w tworzeniu konturów - druk 3D budynków

Dowiedz się w niniejszej analizie przypadku więcej o zastosowaniu zaworów zaciskowych z serii VMP w tworzeniu konturów - druku 3D budynków.

Dowiedz się więcej o zaworach zaciskowych z serii VMP w tworzeniu konturów...

Wiodący na świecie producent

39lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa

600nowych klientów rocznie

20.000klientów na świecie

Wyjątkowa szybkość dostaw

< 0,2 %reklamacji

> 99 %zadowolonych klientów

30dystrybutorów na świecie

Największy wybór produktów

10.000wariantów zaworów zaciskowych

2.500wariantów dostępnych na magazynie

100.000sprzedanych jednostek rocznie

Szeroki zakres usług serwisowych

80formatów CAD

32filmów montażowych i animacji

16wersji językowych dokumentacji