Dlaczego właśnie zawory zaciskowe AKO?

Zyskuj dzięki ofercie wiodącego producenta na świecie

Przemysł napełniania i technika dozowania

Szereg produktów w branży surowców, półwyrobów, półproduktów i produktów pośrednich transportuje się w celu finalnej obróbki, reguluje ich przepływ przez zawory oraz przesypuje lub przelewa do najprzeróżniejszych pojemników. Globalny handel oraz światowy handel surowcami jest uzależniony od niezawodnych rozwiązań opakowaniowych i transportowych przemysłu napełniania.

AKO Armaturen oferuje zawory zaciskowe do różnych linii napełniających i dozujących

Kolejnym ważnym obszarem w technice dozowania jest napełnianie gotowych do sprzedaży jednostek produktowych przeznaczonych do sprzedaży detalicznej – bezpośrednio konsumentom. Rozpiętość jest tu ogromna od małych puszek i buteleczek z tabletkami lub proszkami o wadze od kilku gram, po wielokilogramowe beczki lub worki np. z cementem.

Jednym z głównych zadań przemysłu napełniania lub techniki dozowania jest tym samym niezawodna i dokładna regulacja napełnianego produktu – w szczególności mając na uwadze rozporządzenie w sprawie napełniania jest to nieodzowne. Technika dozowania znajduje się zawsze na końcu, niekiedy długiego systemu magazynowania i transportu, i jest wspomagana przez szereg zaworów. Poczynając od silosów, hal magazynowych lub pojemników zbiorczych, materiały są transportowane przeważnie przez przewody rurowe lub przenośniki taśmowe przez poszczególne sekcje obróbki do linii napełniającej. Na końcu materiał jest napełniany przez najprzeróżniejsze system dozowania i finalnie pakowany.

awory zaciskowe zapewniają dokładnie i niezawodne dozowanie i napełnianie

Jeżeli w linii napełniającej i dozującej są zainstalowane przewody rurowe, możliwe jest również zastosowanie zaworów zaciskowych. Obszar zastosowania zaworów zaciskowych AKO jako zaworów regulacyjnych i sterujących rozpoczyna się już od napełniania i opróżniania silosów magazynowych. Ponadto również w obrębie systemu przewodów rurowych zapewniają one niezawodną i dokładną regulację strumienia medium. By na końcu procesu transportu i napełniania przejąć zadanie polegające na napełnianiu najprzeróżniejszych opakowań i pojemników.

Ponieważ różnorodność napełnianych produktów i surowców jest ogromna, zawory zaciskowe AKO Armaturen, dzięki ich modułowej budowie, można konfigurować indywidualnie. AKO jest tym samym w stanie skonfigurować zawory zaciskowe dokładnie pod wymagania danego medium. Dostępne są różne materiały obudowy (np. aluminium, stal nierdzewna lub tworzywo sztuczne) oraz różne możliwości podłączenia (np. kołnierz, gwint wewnętrzny, kołnierz cysternowy, przyłącze typu „tri-clamp”, króciec gwintowany i wiele innych). Również w przypadku serca zaworu zaciskowego, gumowego pierścienia we wnętrzu zaworu, AKO sięga po szereg różnych rodzajów materiałów. Poczynając od kauczuku naturalnego, po NBR, FKM/FPM, IR aż po EPDM – a to jedynie tylko wycinek możliwości.
Pierścień zaworu zaciskowego AKO to efekt dziesięcioleci badań i nieustannego rozwoju oraz gwarancja długiej żywotności i niezmiennie niezawodnego działania.

Dzięki wszechstronnym możliwościom konfiguracji, zawory zaciskowe AKO można stosować również w przypadku problematycznych mediów powodujących zużycie oraz w sterylnych i higienicznych procesach napełniania.

Zawory zaciskowe pomagają w napełnianiu worków i pojemników

PRZYKŁAD ZASTOSOWANIA:Zawór zaciskowy pomaga w napełnianiu worków i pojemników

Niniejsza analiza przypadku przedstawia zastosowanie zaworu zaciskowego z serii VF w kompaktowym urządzeniu do napełniania różnych worków i pojemników.

Dowiedz się więcej na temat zastosowania zaworu zaciskowego z serii VF...

Zawory zaciskowe wężowe regulują napełnianie worków big bag

PRZYKŁAD ZASTOSOWANIA:Zawór zaciskowy wężowy reguluje napełnianie worków big bag

W tej analizie przypadku zawór zaciskowy wężowy z serii OV z napędem ręcznym zastosowano do napełniania worków big bag.

Zawór zaciskowy wężowy jako zawór regulacyjny - dowiedz się więcej tutaj...

Wiodący na świecie producent

39lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa

600nowych klientów rocznie

20.000klientów na świecie

Wyjątkowa szybkość dostaw

< 0,2 %reklamacji

> 99 %zadowolonych klientów

30dystrybutorów na świecie

Największy wybór produktów

10.000wariantów zaworów zaciskowych

2.500wariantów dostępnych na magazynie

100.000sprzedanych jednostek rocznie

Szeroki zakres usług serwisowych

80formatów CAD

32filmów montażowych i animacji

16wersji językowych dokumentacji