40 lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa
600 nowych klientów rocznie
20.000 klientów na świecie

Historia pojazdów użytkowych rozpoczęła się w gruncie rzeczy z chwilą wynalezienia koła. Oczywiście nie sposób porównywać współczesnych pojazdów użytkowych z ich prymitywnymi pierwowzorami, dorożkami czy wózkami – pokazują one jednak, że rzemiosło i przemysł od niepamiętnych czasów jest uzależniony od transportu towarów i wyrobów. Zawory stanowią w transporcie ważne ogniwo w napełnianiu i rozładunku cystern i pojazdów użytkowych.
Nie sposób wyobrazić sobie dziś transportu drogowego bez pojazdów silosowych, czy cystern. Transportują one najprzeróżniejsze towary, byśmy mogli bez problemów poradzić sobie z zadaniami dnia codziennego. Poczynając od wytworów produkcji rolnej (np. zbóż, mleka, paszy, itp.), poprzez wyroby (petro-)chemiczne (np. oleje, benzynę, naftę świetlną, gazy, dodatki, chemikalia, itp.), aż po najprzeróżniejsze artykuły spożywcze i napoje. Wszystkie te towary są transportowane na całym świecie za pomocą pojazdów silosowych i cystern do ich miejsca przeznaczenia.
Do bezpiecznego i niezawodnego załadunku i rozładunku pojazdów użytkowych, w pojazdach instaluje się zawory. Przeważnie tego rodzaju zawory posiadają specjalne przyłącze cysternowe. Do transportu produktów spożywczych i napojów dostępne są specjalne konfiguracje zaworów przeznaczone do kontaktu z żywnością.
Kolejny ważnym obszarem jest budowa pojazdów użytkowych. Począwszy od tradycyjnych samochodów ciężarowych i małych transporterów, poprzez pojazdy do czyszczenia i utrzymywania ulic i infrastruktury (takie jak zamiatarki, czy pojazdy do czyszczenia kanalizacji), aż po pojazdy specjalne, które spełniają specjalne wymagania niecodziennych rozwiązań transportowych. Zadania, które wykonują zawory zainstalowane w tym obszarze, są równie różnorodne, jak możliwości ich zastosowania.
Zawory zaciskowe stosuje się już od ponad 20 lat w pojazdach silosowych jako bardzo niezawodny i zautomatyzowany zawór odcinający. Zainstalowane tu zawory zaciskowe odpowiadają za rozładunek najprzeróżniejszych transportowanych materiałów poprzez przewody wydmuchowe.
I w zasadzie nie ma tu znaczenia, jakie medium ma być transportowane i regulowane. Substancje niebezpieczne, takie jak np. chemikalia, nie stanowią dla nich żadnego problemu , podobnie jak materiały bezpieczne – czy to płynne produkty spożywcze, zboża, pasze, pellety lub inne materiały sypkie. Zawory zaciskowe można zastosować również do napełniania lub pobierania próbek, aby z ich pomocą regulować napełnienia lub pobieranie.
Zawory zaciskowe AKO Armaturen , dzięki ich modułowej budowie można konfigurować w elastyczny sposób i dopasować do wymagań transportowanego medium. W tym również konfiguracje dopuszczone do użytku w przemyśle spożywczym (z certyfikatem EHEDG) w obszarze Feed, Food & Beverage, a także szczególnie odporne na ścieranie i korozję konfiguracje do regulacji ekstremalnie abrazyjnych i korozyjnych mediów.
Zawory zaciskowe AKO stosuje się ponadto w pojazdach specjalnych. Np. w mobilnych prasach w produkcji wina oraz mobilnych pompach betonu lub w pojazdach specjalnych, w których wymagana jest regulacja przepływu w przewodach ssawnych.
Wiodący na świecie producent
40 lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa
600 nowych klientów rocznie
20.000 klientów na świecie
Wyjątkowa szybkość dostaw
< 0,2 % reklamacji
> 99 % zadowolonych klientów
30 dystrybutorów na świecie
Największy wybór produktów
10.000 wariantów zaworów zaciskowych
2.500 wariantów dostępnych na magazynie
100.000 sprzedanych jednostek rocznie
Szeroki zakres usług serwisowych
80 formatów CAD
32 filmów montażowych i animacji
16 wersji językowych dokumentacji