Dlaczego właśnie zawory zaciskowe AKO?

Zyskuj dzięki ofercie wiodącego producenta na świecie

Cysterny i pojazdy użytkowe

Historia pojazdów użytkowych rozpoczęła się w gruncie rzeczy z chwilą wynalezienia koła. Oczywiście nie sposób porównywać współczesnych pojazdów użytkowych z ich prymitywnymi pierwowzorami, dorożkami czy wózkami – pokazują one jednak, że rzemiosło i przemysł od niepamiętnych czasów jest uzależniony od transportu towarów i wyrobów. Zawory stanowią w transporcie ważne ogniwo w napełnianiu i rozładunku cystern i pojazdów użytkowych.

Zawory zaciskowe AKO instaluje się w pojazdach silosowych i cysternach oraz pojazdach użytkowych.

Nie sposób wyobrazić sobie dziś transportu drogowego bez pojazdów silosowych, czy cystern. Transportują one najprzeróżniejsze towary, byśmy mogli bez problemów poradzić sobie z zadaniami dnia codziennego. Poczynając od wytworów produkcji rolnej (np. zbóż, mleka, paszy, itp.), poprzez wyroby (petro-)chemiczne (np. oleje, benzynę, naftę świetlną, gazy, dodatki, chemikalia, itp.), aż po najprzeróżniejsze artykuły spożywcze i napoje. Wszystkie te towary są transportowane na całym świecie za pomocą pojazdów silosowych i cystern do ich miejsca przeznaczenia.

Do bezpiecznego i niezawodnego załadunku i rozładunku pojazdów użytkowych, w pojazdach instaluje się zawory. Przeważnie tego rodzaju zawory posiadają specjalne przyłącze cysternowe. Do transportu produktów spożywczych i napojów dostępne są specjalne konfiguracje zaworów przeznaczone do kontaktu z żywnością.

Kolejny ważnym obszarem jest budowa pojazdów użytkowych. Począwszy od tradycyjnych samochodów ciężarowych i małych transporterów, poprzez pojazdy do czyszczenia i utrzymywania ulic i infrastruktury (takie jak zamiatarki, czy pojazdy do czyszczenia kanalizacji), aż po pojazdy specjalne, które spełniają specjalne wymagania niecodziennych rozwiązań transportowych. Zadania, które wykonują zawory zainstalowane w tym obszarze, są równie różnorodne, jak możliwości ich zastosowania.

Zawory zaciskowe i ich zadania w cysternach i pojazdach użytkowych

Zawory zaciskowe stosuje się już od ponad 20 lat w pojazdach silosowych jako bardzo niezawodny i zautomatyzowany zawór odcinający. Zainstalowane tu zawory zaciskowe odpowiadają za rozładunek najprzeróżniejszych transportowanych materiałów poprzez przewody wydmuchowe.
I w zasadzie nie ma tu znaczenia, jakie medium ma być transportowane i regulowane. Substancje niebezpieczne, takie jak np. chemikalia, nie stanowią dla nich żadnego problemu , podobnie jak materiały bezpieczne – czy to płynne produkty spożywcze, zboża, pasze, pellety lub inne materiały sypkie. Zawory zaciskowe można zastosować również do napełniania lub pobierania próbek, aby z ich pomocą regulować napełnienia lub pobieranie.

Zawory zaciskowe AKO Armaturen , dzięki ich modułowej budowie można konfigurować w elastyczny sposób i dopasować do wymagań transportowanego medium. W tym również konfiguracje dopuszczone do użytku w przemyśle spożywczym (z certyfikatem EHEDG) w obszarze Feed, Food & Beverage, a także szczególnie odporne na ścieranie i korozję konfiguracje do regulacji ekstremalnie abrazyjnych i korozyjnych mediów.

Zawory zaciskowe AKO stosuje się ponadto w pojazdach specjalnych. Np. w mobilnych prasach w produkcji wina oraz mobilnych pompach betonu lub w pojazdach specjalnych, w których wymagana jest regulacja przepływu w przewodach ssawnych.

Wiodący na świecie producent

39lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa

600nowych klientów rocznie

20.000klientów na świecie

Wyjątkowa szybkość dostaw

< 0,2 %reklamacji

> 99 %zadowolonych klientów

30dystrybutorów na świecie

Największy wybór produktów

10.000wariantów zaworów zaciskowych

2.500wariantów dostępnych na magazynie

100.000sprzedanych jednostek rocznie

Szeroki zakres usług serwisowych

80formatów CAD

32filmów montażowych i animacji

16wersji językowych dokumentacji