Wybierz spośród następujących języków

Dlaczego właśnie zawory zaciskowe AKO?

Zyskuj dzięki ofercie wiodącego producenta na świecie

Cysterny i pojazdy użytkowe

Historia pojazdów użytkowych rozpoczęła się w gruncie rzeczy z chwilą wynalezienia koła. Oczywiście nie sposób porównywać współczesnych pojazdów użytkowych z ich prymitywnymi pierwowzorami, dorożkami czy wózkami – pokazują one jednak, że rzemiosło i przemysł od niepamiętnych czasów jest uzależniony od transportu towarów i wyrobów. Zawory stanowią w transporcie ważne ogniwo w napełnianiu i rozładunku cystern i pojazdów użytkowych.

Zawory zaciskowe AKO instaluje się w pojazdach silosowych i cysternach oraz pojazdach użytkowych.

Nie sposób wyobrazić sobie dziś transportu drogowego bez pojazdów silosowych, czy cystern. Transportują one najprzeróżniejsze towary, byśmy mogli bez problemów poradzić sobie z zadaniami dnia codziennego. Poczynając od wytworów produkcji rolnej (np. zbóż, mleka, paszy, itp.), poprzez wyroby (petro-)chemiczne (np. oleje, benzynę, naftę świetlną, gazy, dodatki, chemikalia, itp.), aż po najprzeróżniejsze artykuły spożywcze i napoje. Wszystkie te towary są transportowane na całym świecie za pomocą pojazdów silosowych i cystern do ich miejsca przeznaczenia.

Do bezpiecznego i niezawodnego załadunku i rozładunku pojazdów użytkowych, w pojazdach instaluje się zawory. Przeważnie tego rodzaju zawory posiadają specjalne przyłącze cysternowe. Do transportu produktów spożywczych i napojów dostępne są specjalne konfiguracje zaworów przeznaczone do kontaktu z żywnością.

Kolejny ważnym obszarem jest budowa pojazdów użytkowych. Począwszy od tradycyjnych samochodów ciężarowych i małych transporterów, poprzez pojazdy do czyszczenia i utrzymywania ulic i infrastruktury (takie jak zamiatarki, czy pojazdy do czyszczenia kanalizacji), aż po pojazdy specjalne, które spełniają specjalne wymagania niecodziennych rozwiązań transportowych. Zadania, które wykonują zawory zainstalowane w tym obszarze, są równie różnorodne, jak możliwości ich zastosowania.

Zawory zaciskowe i ich zadania w cysternach i pojazdach użytkowych

Zawory zaciskowe stosuje się już od ponad 20 lat w pojazdach silosowych jako bardzo niezawodny i zautomatyzowany zawór odcinający. Zainstalowane tu zawory zaciskowe odpowiadają za rozładunek najprzeróżniejszych transportowanych materiałów poprzez przewody wydmuchowe.
I w zasadzie nie ma tu znaczenia, jakie medium ma być transportowane i regulowane. Substancje niebezpieczne, takie jak np. chemikalia, nie stanowią dla nich żadnego problemu , podobnie jak materiały bezpieczne – czy to płynne produkty spożywcze, zboża, pasze, pellety lub inne materiały sypkie. Zawory zaciskowe można zastosować również do napełniania lub pobierania próbek, aby z ich pomocą regulować napełnienia lub pobieranie.

Zawory zaciskowe AKO Armaturen , dzięki ich modułowej budowie można konfigurować w elastyczny sposób i dopasować do wymagań transportowanego medium. W tym również konfiguracje dopuszczone do użytku w przemyśle spożywczym (z certyfikatem EHEDG) w obszarze Feed, Food & Beverage, a także szczególnie odporne na ścieranie i korozję konfiguracje do regulacji ekstremalnie abrazyjnych i korozyjnych mediów.

Zawory zaciskowe AKO stosuje się ponadto w pojazdach specjalnych. Np. w mobilnych prasach w produkcji wina oraz mobilnych pompach betonu lub w pojazdach specjalnych, w których wymagana jest regulacja przepływu w przewodach ssawnych.

Wiodący na świecie producent

38 lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa

600 nowych klientów rocznie

20.000 klientów na świecie

Wyjątkowa szybkość dostaw

< 0,2 % reklamacji

> 99 % zadowolonych klientów

30 dystrybutorów na świecie

Największy wybór produktów

10.000 wariantów zaworów zaciskowych

2.500 wariantów dostępnych na magazynie

100.000 sprzedanych jednostek rocznie

Szeroki zakres usług serwisowych

80 formatów CAD

32 filmów montażowych i animacji

16 wersji językowych dokumentacji