Dlaczego właśnie zawory zaciskowe AKO?

Zyskuj dzięki ofercie wiodącego producenta na świecie

Zawory zaciskowe stosuje się w ochronie roślin w rolnictwie

Zawory zaciskowe z serii VM AKO Armaturen o średnicy znamionowej DN 20 są instalowane fabrycznie przez producenta opryskiwaczy polowych do pestycydów. Zawory AKO odpowiadają w nich za regulację transportu chemikaliów w obrębie opryskiwacza polowego.

Zawory zaciskowe AKO Armaturen stosuje się w najprzeróżniejszych maszynach rolniczych, w których wymagana jest regulacja dopływu cieczy. Dzięki ich prostej konstrukcji, niezawodności oraz prostej i łatwej konserwacji zawory zaciskowe AKO Armaturen mają szereg zalet w porównaniu do innych typów zaworów.

Rolnik, który od ponad 13 lat użytkuje z powodzeniem maszyny z zaworami zaciskowymi AKO Armaturen mówi, że te zawory to prawdziwe rozwiązanie typu „zainstaluj i zapomnij”. Mianem „zainstaluj i zapomnij” określa się w przemyśle podzespoły, o których – jak już wskazuje sama nazwa – po zamontowaniu lub dopasowaniu (fit) można po prostu zapomnieć (forget), ponieważ latami nie sprawiają żadnych problemów, nie wymagają konserwacji i pracują w niezawodny sposób.


Używają Państwo techniki rolniczej do ochrony roślin?
Chętnie doradzimy Państwu w kwestii zaworów zaciskowych odpowiednich do Państwa zastosowania!

 

Potwierdza to także średnia żywotność zamontowanego we wnętrzu zaworów zaciskowych gumowego pierścienia z wytrzymałego kauczuku naturalnego. Te rolnik musi wymieniać ze względu na zużycie co ok. 5 lat. Bez problemów może wykonać to samodzielnie. Nie jest do tego wymagana żadna specjalistyczna wiedza ani narzędzia. Wymianę pierścienia w przypadku zaworów zaciskowych z serii VM można przeprowadzić w łatwy sposób odkręcając obie mufy zakończeniowe i wypychając pierścień. Następnie nowy pierścień wsuwa się w prosty sposób z powrotem w obudowę (specjalna pasta montażowa zmniejsza tarcie i ułatwia spasowanie), przykręca się z powrotem mufy przyłączeniowy i zawór można zainstalować ponownie.

Zawory z serii VM to już nieprodukowany model, który zastąpiły zawory z nowszej serii VMC i VMP. Mają one bardziej kompaktową budowę, przeważnie eliptyczną obudowę dla optymalnego zużycia sprężonego powietrza i szereg różnych opcji przyłączy.

Zawór zaciskowy VM020.03X.70.80 do dozowania środków ochrony roślin w rolnictwie

Wymagania:

  • Odporny na środki ochrony roślin.
  • Niezawodne działanie nawet po wielu latach użytkowania.

Osiągnięte cele:

  • Zamontowany pierścień zaworu zaciskowego z odpornego na ścieranie kauczuku naturalnego jest odporny na stosowane środki ochrony roślin.
  • „Rozwiązanie zainstaluj i zapomnij” - w porównywalnych aplikacjach osiągano okresy użytkowania bez konserwacji przekraczające pięć lat.

Medium:
środki do ochrony roślin w sektorze rolniczym

Temperatura procesu:
temperatura otoczenia

Ciśnienie robocze:
5,0 bar

Ciśnienie sterujące:
7,0 bar

Cykle otwierania i zamykania:
ok. 300 na dzień (jeżeli jest w użyciu)

Konfiguracja zaworu:
Średnica znamionowa: DN 20
Seria: VM (wycofana seria, zastąpiona przez: VMC i VMP)
Obudowa: PCV
Przyłącza: POM
Pierścień: kauczuk naturalny

Oznaczenie zaworu:
VM020.03X.70.80

Wiodący na świecie producent

39lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa

600nowych klientów rocznie

20.000klientów na świecie

Wyjątkowa szybkość dostaw

< 0,2 %reklamacji

> 99 %zadowolonych klientów

30dystrybutorów na świecie

Największy wybór produktów

10.000wariantów zaworów zaciskowych

2.500wariantów dostępnych na magazynie

100.000sprzedanych jednostek rocznie

Szeroki zakres usług serwisowych

80formatów CAD

32filmów montażowych i animacji

16wersji językowych dokumentacji