Dlaczego właśnie zawory zaciskowe AKO?

Zyskuj dzięki ofercie wiodącego producenta na świecie

Zawory zaciskowe zapewniają prawidłowe dozowanie topników w technice spawania łukiem krytym

AKO Armaturen dostarcza zawory zaciskowe z serii VMC z odpornym na ścieranie pierścieniem producentowi obręczy kół ze stopów lekkich w Niemczech, Anglii, Włoszech i Francji. Zawory zaciskowe stosuje się do sterowania topnikami w spawaniu łykiem krytym.

Międzynarodowy producent felg stosuje od pewnego już czasu zawory zaciskowe z serii VMC ze stali nierdzewnej z przyłączami z gwintem wewnętrznym. Są one używane do regulacji i doprowadzania topnika, który podczas spawania łukiem krytym tworzy wymaganą atmosferę ochronną. Obręcz kół ze stopów lekkich zostają zamocowane w maszynie, która zaczyna obracać równomiernie kołem. Zamontowane nieruchome ramię spawalnicze może wykonać swoją pracę wzdłuż danej spoiny, a zawór zaciskowy nasypać wymagany topnik na felgę. Zamontowany antyabrazyjny pierścień zaworu zaciskowego wykonany z odpornego kauczuku naturalnego potrafi bez problemów sprostać 450 – 600 cyklom otwierania i zamykania na dzień bez odkształceń pierścienia.


Twoje zastosowanie w technice spawalniczej jest porównywalne?
Chętnie przygotujemy niewiążącą ofertę!

 

Zanim producent zdecydował się na zawory zaciskowe AKO Armaturen ze stali nierdzewnej o rozmiarze DN 32, do regulacji przepływu stosował aluminiowe zawory zaciskowe innego producenta. Te jednak z powodu bardzo cienkiego umieszczonego wewnątrz pierścienia były podatne na tarcie i odkształcenia. Ponadto problem sprawiała obudowa z aluminium, którą co raz uszkadzał strumień. Dzięki wysokiej jakości pierścieniom i zaworom zaciskowym ze stali nierdzewnej te problemy należą już do przeszłości. Ponadto zawory zaciskowe AKO punktują prostą budową i łatwością konserwacji.

Pierwsze zawory zaciskowe AKO są wykorzystywane do dozowania topnika do spawania łukiem krytym już od ponad 18 miesięcy a producent jest szczęśliwy, że udało mu się znaleźć bardziej niezawodne rozwiązanie o dłuższej żywotności i niższym Total-Cost-Of-Ownership (TCO).

Według szacunków AKO Armaturen pierścienie zainstalowanych zaworów zaciskowych będą pracowały w tych warunkach bez problemów jeszcze co najmniej dwa lata lub dłużej, zanim będzie konieczna ich wymiana.

Zawór zaciskowy VMC32.03X.50G.50 reguluje przepływ topnika w technice spawania łukiem krytym

Wymagania:

  • Niezawodne działanie pomimo bardzo wielu cykli otwierania i zamykania na dzień
  • Samodzielna i łatwa konserwacja zaworów.
  • Dłuższa żywotność w porównaniu do wcześniej stosowanego zaworu zaciskowego konkurencji.

Osiągnięte cele:

  • Zamontowano pierścień z kauczuku naturalnego z odpornego na ścieranie elastomeru. Nie ulega on odkształceniom i jest niewrażliwy na topnik.
  • Dzięki prostej konstrukcji zaworów zaciskowych samodzielna konserwacja jest szybka i prosta. Dostępne są filmy montażowe.
  • Dzięki wysokiej jakości materiałom obudowy i pierścienia udało się znacząco wydłużyć żywotność zaworów zaciskowych oraz obniżyć TCO i skrócić czasy przestojów.

Medium:
topnik

Temperatura procesu:
temperatura otoczenia

Cykle otwierania i zamykania
450 - 600 na dzień

Konfiguracja zaworu:
Średnica znamionowa: DN 32
Seria: VMC
Obudowa: stal szlachetna 1.4408
Przyłącza: gwint wewnętrzny, stal nierdzewna 1.4404 / AISI 316L
Pierścień: guma naturalna, odporna na ścieranie

Oznaczenie zaworu
VMC32.03X.50G.50

Wiodący na świecie producent

39lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa

600nowych klientów rocznie

20.000klientów na świecie

Wyjątkowa szybkość dostaw

< 0,2 %reklamacji

> 99 %zadowolonych klientów

30dystrybutorów na świecie

Największy wybór produktów

10.000wariantów zaworów zaciskowych

2.500wariantów dostępnych na magazynie

100.000sprzedanych jednostek rocznie

Szeroki zakres usług serwisowych

80formatów CAD

32filmów montażowych i animacji

16wersji językowych dokumentacji