Wybierz spośród następujących języków

Dlaczego właśnie zawory zaciskowe AKO?

Zyskuj dzięki ofercie wiodącego producenta na świecie

Zawory zaciskowe zapewniają prawidłowe dozowanie topników w technice spawania łukiem krytym

AKO Armaturen dostarcza zawory zaciskowe z serii VMC z odpornym na ścieranie pierścieniem producentowi obręczy kół ze stopów lekkich w Niemczech, Anglii, Włoszech i Francji. Zawory zaciskowe stosuje się do sterowania topnikami w spawaniu łykiem krytym.

Międzynarodowy producent felg stosuje od pewnego już czasu zawory zaciskowe z serii VMC ze stali nierdzewnej z przyłączami z gwintem wewnętrznym. Są one używane do regulacji i doprowadzania topnika, który podczas spawania łukiem krytym tworzy wymaganą atmosferę ochronną. Obręcz kół ze stopów lekkich zostają zamocowane w maszynie, która zaczyna obracać równomiernie kołem. Zamontowane nieruchome ramię spawalnicze może wykonać swoją pracę wzdłuż danej spoiny, a zawór zaciskowy nasypać wymagany topnik na felgę. Zamontowany antyabrazyjny pierścień zaworu zaciskowego wykonany z odpornego kauczuku naturalnego potrafi bez problemów sprostać 450 – 600 cyklom otwierania i zamykania na dzień bez odkształceń pierścienia.


Twoje zastosowanie w technice spawalniczej jest porównywalne?
Chętnie przygotujemy niewiążącą ofertę!

 

Zanim producent zdecydował się na zawory zaciskowe AKO Armaturen ze stali nierdzewnej o rozmiarze DN 32, do regulacji przepływu stosował aluminiowe zawory zaciskowe innego producenta. Te jednak z powodu bardzo cienkiego umieszczonego wewnątrz pierścienia były podatne na tarcie i odkształcenia. Ponadto problem sprawiała obudowa z aluminium, którą co raz uszkadzał strumień. Dzięki wysokiej jakości pierścieniom i zaworom zaciskowym ze stali nierdzewnej te problemy należą już do przeszłości. Ponadto zawory zaciskowe AKO punktują prostą budową i łatwością konserwacji.

Pierwsze zawory zaciskowe AKO są wykorzystywane do dozowania topnika do spawania łukiem krytym już od ponad 18 miesięcy a producent jest szczęśliwy, że udało mu się znaleźć bardziej niezawodne rozwiązanie o dłuższej żywotności i niższym Total-Cost-Of-Ownership (TCO).

Według szacunków AKO Armaturen pierścienie zainstalowanych zaworów zaciskowych będą pracowały w tych warunkach bez problemów jeszcze co najmniej dwa lata lub dłużej, zanim będzie konieczna ich wymiana.

Zawór zaciskowy VMC32.03X.50G.50 reguluje przepływ topnika w technice spawania łukiem krytym

Wymagania:

  • Niezawodne działanie pomimo bardzo wielu cykli otwierania i zamykania na dzień
  • Samodzielna i łatwa konserwacja zaworów.
  • Dłuższa żywotność w porównaniu do wcześniej stosowanego zaworu zaciskowego konkurencji.

Osiągnięte cele:

  • Zamontowano pierścień z kauczuku naturalnego z odpornego na ścieranie elastomeru. Nie ulega on odkształceniom i jest niewrażliwy na topnik.
  • Dzięki prostej konstrukcji zaworów zaciskowych samodzielna konserwacja jest szybka i prosta. Dostępne są filmy montażowe.
  • Dzięki wysokiej jakości materiałom obudowy i pierścienia udało się znacząco wydłużyć żywotność zaworów zaciskowych oraz obniżyć TCO i skrócić czasy przestojów.

Medium:
topnik

Temperatura procesu:
temperatura otoczenia

Cykle otwierania i zamykania
450 - 600 na dzień

Konfiguracja zaworu:
Średnica znamionowa: DN 32
Seria: VMC
Obudowa: stal szlachetna 1.4408
Przyłącza: gwint wewnętrzny, stal nierdzewna 1.4404 / AISI 316L
Pierścień: guma naturalna, odporna na ścieranie

Oznaczenie zaworu
VMC32.03X.50G.50

Wiodący na świecie producent

38 lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa

600 nowych klientów rocznie

20.000 klientów na świecie

Wyjątkowa szybkość dostaw

< 0,2 % reklamacji

> 99 % zadowolonych klientów

30 dystrybutorów na świecie

Największy wybór produktów

10.000 wariantów zaworów zaciskowych

2.500 wariantów dostępnych na magazynie

100.000 sprzedanych jednostek rocznie

Szeroki zakres usług serwisowych

80 formatów CAD

32 filmów montażowych i animacji

16 wersji językowych dokumentacji