Dlaczego właśnie zawory zaciskowe AKO?

Zyskuj dzięki ofercie wiodącego producenta na świecie

Zawory zaciskowe regulują napełnianie beczek z piwem w browarze

Browar, który wyspecjalizował się w ważeniu Fine Ale, stosuje po dziś dzień z powodzeniem nieprodukowane już od lat zawory zaciskowe z serii VM. Przy okazji modernizacji instalacji lub awarii zaworów browar przechodzi stopniowo na kolejna generację, zawory zaciskowe z serii VM: Kompaktowa seria VMC.

W okolicach roku 2006 browar poszukiwał alternatywnego producenta dla stosowanych wówczas zaworów zaciskowych, ponieważ nie zadowalały go pod względem żywotności i niezawodności. Wybierając AKO Armaturen znaleziono producenta, którego zawory po dziś dzień są nieodzownym elementem w procesie napełniania.

Po tym, jak browar w 2006 roku rozpoczął od zaworów z tworzywa sztucznego z serii VM, w roku 2011 nastąpiło przejście na nową generację zaworów zaciskowych ze stali nierdzewnej z serii VMC, które są stosowane do dzisiaj. Stosowane po dziś dzień i już nieprodukowane zawory zaciskowe z serii VM to żywy dowód na żywotność zaworów AKO. Również najnowsza generacja zaworów zaciskowych z serii VMC (które są w użyciu od 2011 roku) dotychczas nie wymagała wymiany – pomimo dużego obciążenia w postaci nawet 2000 cykli otwierania i zamykania na dzień.


Używasz zaworów w branży spożywczej i napojów?
Zawory zaciskowe AKO są dostępne również w wersji przeznaczonej do kontaktu z żywnością!

 

Dzięki pierścieniowi z gumy naturalnej z jasnym rdzeniem pierścienia (tak nazywana jest wewnętrzna strona pierścienia mająca kontakt z medium) zgodnym z FDA i BFR lub przeznaczonym do kontaktu z żywnością pierścieniem EPDM zgodnym z FDA, BFR, jak również rozporządzeniem WE 1935/2004, zawory zaciskowe stanowią idealne rozwiązanie dla branży spożywczej i napojów. Są one kompatybilne z popularnymi technikami czyszczenia i sterylizacji (np. CIP lub SIP) i można je czyścić lub sterylizować na miejscu. Np. w tym browarze codziennie po każdej zmianie odbywa się kompletne czyszczenie całej instalacji wraz z systemem rur i zainstalowanymi zaworami zaciskowymi.

Zainstalowane zawory zaciskowe AKO służą do precyzyjnego sterowania przepływem piwa pompowanego do przygotowanych beczek. Na początku każdego procesu napełniania zawór zaciskowy jest otwarty w 100%, dzięki czemu przez zawór zaciskowy można pompować maksymalną ilość piwa. Gdy beczka jest już prawie pełna, pierścień - a tym samym średnica przepływu - jest coraz bardziej zmniejszana za pomocą sprężonego powietrza, aby w efekcie końcowym uzyskać dokładną ilość.

Zawory zaciskowe są w użyciu od ponad dziesięciu lat bez wymiany komponentów!

To również jeden z głównych powodów, dlaczego browar od ponad 10 lat stawia na zawory zaciskowe AKO Armaturen: Łatwa i efektywna regulacja natężenia przepływu. Kolejnym powodem jest łatwa w konserwacji i żywotna konstrukcja zaworów zaciskowych AKO. Dzięki temu zminimalizowano przestoje instalacji z powodu konieczności przeprowadzenia konserwacji. Po dziś dzień w zaworach w browarze są częściowo w użyciu nadal te same pierścienie, które są w nich od nowości – i to przy nawet 2000 cyklach otwierania i zamykania na dzień!

Zawory zaciskowe VMC32.02X.50G.50 jako armatura dozująca w napełnianiu beczek z piwem

Wymagania:

  • Bardziej niezawodne niż poprzednie zawory konkurencji.
  • Regulacja natężenia przepływu.

Osiągnięte cele:

  • Zawory zaciskowe AKO okazały się bardziej niezawodne i żywotniejsze niż zawory konkurencji. Niektóre zawory pracują od ponad 10 lat!
  • Dzięki sterowaniu zasilaniem sprężonym powietrzem możliwe jest dokładne wyregulowanie charakterystyki zamykania pierścienia.

Medium:
beczki z piwem (Fine Ale)

Temperatura procesu:
temperatura otoczenia

Cykle otwierania i zamykania
do 2000 na dzień

Ciśnienie robocze:
0,5 - 0,7 bar

Ciśnienie sterujące:
1,0 - 2,2 bar
(w zależności od żądanego natężenia przepływu)

Normalne położenie:
Podczas godzin pracy:
zamknięty
Poza godzinami pracy:
otwarty

Doświadczenie z zaworami zaciskowymi:
ponad 10 lat

Konfiguracja zaworu:
Średnica znamionowa: DN 32
Seria: VMC
Obudowa: stal szlachetna 1.4408
Przyłącza: gwint wewnętrzny, stal nierdzewna 1.4404 / AISI 316L
Pierścień: guma naturalna, przeznaczona do kontaktu z żywnością, jasna

Oznaczenie zaworu:
VMC32.02X.50G.50
VM032.02X.70.80 (wycofany model)

Wiodący na świecie producent

39lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa

600nowych klientów rocznie

20.000klientów na świecie

Wyjątkowa szybkość dostaw

< 0,2 %reklamacji

> 99 %zadowolonych klientów

30dystrybutorów na świecie

Największy wybór produktów

10.000wariantów zaworów zaciskowych

2.500wariantów dostępnych na magazynie

100.000sprzedanych jednostek rocznie

Szeroki zakres usług serwisowych

80formatów CAD

32filmów montażowych i animacji

16wersji językowych dokumentacji