Wybierz spośród następujących języków

Dlaczego właśnie zawory zaciskowe AKO?

Zyskuj dzięki ofercie wiodącego producenta na świecie

Zawory zaciskowe regulują napełnianie beczek z piwem w browarze

Browar, który wyspecjalizował się w ważeniu Fine Ale, stosuje po dziś dzień z powodzeniem nieprodukowane już od lat zawory zaciskowe z serii VM. Przy okazji modernizacji instalacji lub awarii zaworów browar przechodzi stopniowo na kolejna generację, zawory zaciskowe z serii VM: Kompaktowa seria VMC.

W okolicach roku 2006 browar poszukiwał alternatywnego producenta dla stosowanych wówczas zaworów zaciskowych, ponieważ nie zadowalały go pod względem żywotności i niezawodności. Wybierając AKO Armaturen znaleziono producenta, którego zawory po dziś dzień są nieodzownym elementem w procesie napełniania.

Po tym, jak browar w 2006 roku rozpoczął od zaworów z tworzywa sztucznego z serii VM, w roku 2011 nastąpiło przejście na nową generację zaworów zaciskowych ze stali nierdzewnej z serii VMC, które są stosowane do dzisiaj. Stosowane po dziś dzień i już nieprodukowane zawory zaciskowe z serii VM to żywy dowód na żywotność zaworów AKO. Również najnowsza generacja zaworów zaciskowych z serii VMC (które są w użyciu od 2011 roku) dotychczas nie wymagała wymiany – pomimo dużego obciążenia w postaci nawet 2000 cykli otwierania i zamykania na dzień.


Używasz zaworów w branży spożywczej i napojów?
Zawory zaciskowe AKO są dostępne również w wersji przeznaczonej do kontaktu z żywnością!

 

Dzięki pierścieniowi z gumy naturalnej z jasnym rdzeniem pierścienia (tak nazywana jest wewnętrzna strona pierścienia mająca kontakt z medium) zgodnym z FDA i BFR lub przeznaczonym do kontaktu z żywnością pierścieniem EPDM zgodnym z FDA, BFR, jak również rozporządzeniem WE 1935/2004, zawory zaciskowe stanowią idealne rozwiązanie dla branży spożywczej i napojów. Są one kompatybilne z popularnymi technikami czyszczenia i sterylizacji (np. CIP lub SIP) i można je czyścić lub sterylizować na miejscu. Np. w tym browarze codziennie po każdej zmianie odbywa się kompletne czyszczenie całej instalacji wraz z systemem rur i zainstalowanymi zaworami zaciskowymi.

Zainstalowane zawory zaciskowe AKO służą do precyzyjnego sterowania przepływem piwa pompowanego do przygotowanych beczek. Na początku każdego procesu napełniania zawór zaciskowy jest otwarty w 100%, dzięki czemu przez zawór zaciskowy można pompować maksymalną ilość piwa. Gdy beczka jest już prawie pełna, pierścień - a tym samym średnica przepływu - jest coraz bardziej zmniejszana za pomocą sprężonego powietrza, aby w efekcie końcowym uzyskać dokładną ilość.

Zawory zaciskowe są w użyciu od ponad dziesięciu lat bez wymiany komponentów!

To również jeden z głównych powodów, dlaczego browar od ponad 10 lat stawia na zawory zaciskowe AKO Armaturen: Łatwa i efektywna regulacja natężenia przepływu. Kolejnym powodem jest łatwa w konserwacji i żywotna konstrukcja zaworów zaciskowych AKO. Dzięki temu zminimalizowano przestoje instalacji z powodu konieczności przeprowadzenia konserwacji. Po dziś dzień w zaworach w browarze są częściowo w użyciu nadal te same pierścienie, które są w nich od nowości – i to przy nawet 2000 cyklach otwierania i zamykania na dzień!

Zawory zaciskowe VMC32.02X.50G.50 jako armatura dozująca w napełnianiu beczek z piwem

Wymagania:

  • Bardziej niezawodne niż poprzednie zawory konkurencji.
  • Regulacja natężenia przepływu.

Osiągnięte cele:

  • Zawory zaciskowe AKO okazały się bardziej niezawodne i żywotniejsze niż zawory konkurencji. Niektóre zawory pracują od ponad 10 lat!
  • Dzięki sterowaniu zasilaniem sprężonym powietrzem możliwe jest dokładne wyregulowanie charakterystyki zamykania pierścienia.

Medium:
beczki z piwem (Fine Ale)

Temperatura procesu:
temperatura otoczenia

Cykle otwierania i zamykania
do 2000 na dzień

Ciśnienie robocze:
0,5 - 0,7 bar

Ciśnienie sterujące:
1,0 - 2,2 bar
(w zależności od żądanego natężenia przepływu)

Normalne położenie:
Podczas godzin pracy:
zamknięty
Poza godzinami pracy:
otwarty

Doświadczenie z zaworami zaciskowymi:
ponad 10 lat

Konfiguracja zaworu:
Średnica znamionowa: DN 32
Seria: VMC
Obudowa: stal szlachetna 1.4408
Przyłącza: gwint wewnętrzny, stal nierdzewna 1.4404 / AISI 316L
Pierścień: guma naturalna, przeznaczona do kontaktu z żywnością, jasna

Oznaczenie zaworu:
VMC32.02X.50G.50
VM032.02X.70.80 (wycofany model)

Wiodący na świecie producent

38 lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa

600 nowych klientów rocznie

20.000 klientów na świecie

Wyjątkowa szybkość dostaw

< 0,2 % reklamacji

> 99 % zadowolonych klientów

30 dystrybutorów na świecie

Największy wybór produktów

10.000 wariantów zaworów zaciskowych

2.500 wariantów dostępnych na magazynie

100.000 sprzedanych jednostek rocznie

Szeroki zakres usług serwisowych

80 formatów CAD

32 filmów montażowych i animacji

16 wersji językowych dokumentacji