Dlaczego właśnie zawory zaciskowe AKO?

Zyskuj dzięki ofercie wiodącego producenta na świecie

Zawór zaciskowy zastosowany w piaskowaniu

Zawór zaciskowy AKO z tworzywa sztucznego z serii VMP o średnicy znamionowej DN 25 z pierścieniem odpornym na ścieranie z kauczuku naturalnego jest stosowany z powodzeniem w pracownik rękodzielniczej. W linii do piaskowania wysoce abrazyjnymi ziarnami tlenku glinu zainstalowany zawór zaciskowy jest odpowiedzialny za regulację strumienia podczas piaskowania.

Pracownia rękodzielnicza połączona z dmuchalnią szkła wyspecjalizowała się w dekoracyjnym piaskowaniu szkła. Medium zastosowane w komorze do piaskowania to ziarna tlenku glinu. Te niezwykle abrazyjne ziarna wystawiają wszystkie komponenty linii na ciągłą próbę.

Zawór zaciskowy spełnia wszystkie wymagania

Dostarczony przez firmę AKO zawór zaciskowy z serii VMP po roku użytkowania przekonuje w pełni, „Zawór zaciskowy spełnia wszystkie wymagania”, jak mówi rękodzielnik.
Początkowo pracownia poszukiwała alternatywnego rozwiązania dla używanego w tamtym czasie sterowania ręcznego strumieniem piasku. Podczas poszukiwań natrafiono na zawór zaciskowy z pedałem nożnym, którym steruje się podczas regulacji strumienia piaskowania nie ręcznie bezpośrednio na dyszy wylotowej, lecz z poza komory za pomocą pedału nożnego. Dzięki temu można było zastosować poręczniejszą dyszę, która pozwala na bardziej precyzyjna pracę.


Produkują lub używają Państwo urządzeń do piaskowania?
Zawory zaciskowe to idealne rozwiązanie do regulacji ścierniwa!

 

Zainstalowany w przewodzie piaskowania pomiędzy kompresorem a dyszą zawór zaciskowy nawet po roku użytkowania nie wymagał jeszcze konserwacji. Również zamontowany we wnętrzu zaworu pierścień, mający bezpośredni kontakt z abrazyjnymi ziarnami tlenku glinu, nadal nie wymaga wymiany. I to przy wielu sesjach na dzień o średnim czasie trwania od 5 do 20 minut i cyklach zamykania i otwierania trwających 10 sekund, co tylko potwierdza odporność zastosowanego elastomeru na ścieranie i wytrzymałą konstrukcję całego zaworu zaciskowego.

Nawet w przypadku konieczności wymiany wewnętrznego pierścienia, nie należy obawiać się długich czasów przestojów. Wymianę pierścienia można przeprowadzić szybko i samodzielnie na miejscu. I to bez użycia specjalnych narzędzi. Ponadto wszystkie pozostałe komponenty zaworu można użytkować dalej, jedynie zużyty pierścień wymaga wymiany.  

Zawór zaciskowy VMP025.03XK.72 reguluje transport ścierniwa w urządzeniu do piaskowania

Wymagania:

  • Wytrzymałe komponenty odporne na wysoce abrazyjne ścierniwo.
  • Optymalizacja sterowania ścierniwem, aby móc pracować w bardziej precyzyjny sposób.

Osiągnięte cele:

  • Zainstalowano pierścień antyabrazyjny, który nawet w przypadku bardzo abrazyjnych mediów zapewnia długą żywotność.
  • Mechanizm sterowania przepływem ścierniwa został przeniesiony. Nie znajduje się on już bezpośrednio na pistolecie natryskowym, lecz regulacja przepływu odbywa się z odległości za pomocą pedału nożnego i zaworu zaciskowego. Dzięki temu można precyzyjniej sterować pistoletem do piaskowania.

Medium:
wysoce abrazyjne ziarna tlenku glinu

Wielkość ziarna:
< 1,0 mm

Cykle otwierania i zamykania:
kilkaset na dzień

Doświadczenie z zaworami zaciskowymi:
ponad 1 rok

Konfiguracja zaworu:
Średnica znamionowa: DN 25
Seria: VMP
Obudowa: PVC (czarny)
Przyłącza: gwint wewnętrzny, PVC (czarny)
Pierścień: guma naturalna, odporna na ścieranie

Oznaczenie zaworu:
VMP025.03XK.72

Wiodący na świecie producent

39lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa

600nowych klientów rocznie

20.000klientów na świecie

Wyjątkowa szybkość dostaw

< 0,2 %reklamacji

> 99 %zadowolonych klientów

30dystrybutorów na świecie

Największy wybór produktów

10.000wariantów zaworów zaciskowych

2.500wariantów dostępnych na magazynie

100.000sprzedanych jednostek rocznie

Szeroki zakres usług serwisowych

80formatów CAD

32filmów montażowych i animacji

16wersji językowych dokumentacji