Dlaczego właśnie zawory zaciskowe AKO?

Zyskuj dzięki ofercie wiodącego producenta na świecie

Obróbka metali i odlewnie

Przemysł metalowy to zbiorcze pojęcie odnoszące się do przedsiębiorstw zajmujących się przemysłową produkcją i obróbka stali, metali lekkich (np. magnezu czy aluminium), metali kolorowych (np. miedzi, cynku czy niklu), aż po metale szlachetne i specjalne (np. złoto czy kadm), Zawór stosowany w obróbce metali musi posiadać odpowiednią wytrzymałość.

Zawory zaciskowe AKO stosuje się jako armaturę regulacyjną w przemyśle obróbki metali

W Niemczech sektor obróbki metali to jedna z najważniejszych gałęzi przemysłu. Na świecie kraje, takie jak Chiny, Japonia, USA oraz Rosja, są wiodącymi producentami surowej stali Obok kilku międzynarodowych ogromnych koncernów, większość zakładów obróbki metali to średniej wielkości przedsiębiorstwa mające w swojej ofercie szerokie portfolio wyrobów metalowych.

Dlatego zawory stosowane w obróbce metali stosuje się do najprzeróżniejszych zadań. Począwszy od dozowania topników w technice spawalniczej, poprzez regulację piasku w budowie form odlewniczych i odcinanie transportu granulatów metali, aż po regulację transportu produktów ubocznych i odpadowych.

Produkowane wyroby są tak różnorodne, że można je znaleźć w niemalże każdej branży. Poczynając od produkcji komponentów do budowy maszyn i instalacji, transportu szynowego i morskiego, poprzez branżę IT, mechanikę precyzyjną, aż po przemysł lotniczy i kosmiczny – metale stosuje się lub podaje dalszej obróbce w niezliczonej ilość branż i obszarów. Tak jak różne są obszary zastosowania produktów, tak różne są ich sposoby produkcji i obróbki. Poczynając od odlewni, poprzez walcownie, aż po sterowane komputerowo tokarki i frezarki CNC, surowe materiały metaliczne poddaje się dalszej obróbce zgodnie z ich późniejszym przeznaczeniem.

Zawory zaciskowe doskonale nadają się do zastosowań w obróbce metali i odlewniach

Zawory zaciskowe odgrywają w przemyśle metalowym istotną rolę w szeregu procesów towarzyszących. Np. stosuje się je jako zawór regulacyjny w transporcie proszków i granulatów metali lub transporcie produktów pośrednich, takich jak kulki z tlenku glinu.
Ponadto zawory zaciskowe regulują przepływ szeregu różnych zanieczyszczonych cieczy i zawiesin. Czy to kwaśnej wody, która występuje w wielu obszarach obróbki metali, czy też cieczy chłodząco-smarującej stosowanej jako środek smarujący i chłodzący w obróbce metali.

Dzięki niezwykle wytrzymałej konstrukcji poszczególnych komponentów, zawory zaciskowe odpowiadają idealnie wymaganiom stawianym przez zakłady obróbki metali.
Szczególnie ważne zadanie pełni tu znajdujący się we wnętrzu zaworu gumowy pierścień. Stanowi on serce każdego zaworu zaciskowego i w decydującym stopniu odpowiada za bezpieczne i niezawodne zatrzymywanie i regulację strumienia produktu. AKO Armaturen przez ostatnie 30 lat pracowała nieustannie nad dalszym rozwojem rodzajów materiałów i optymalizacją produkcji pierścieni, dzięki czemu ma dziś w swojej ofercie szereg różnych rodzajów elastomerów. Firma AKO posiada w ofercie również specjalne, odporne na ścieranie pierścienie, które można stosować także w przypadku wysoce abrazyjnych metalowych transportowanych materiałów.

Zawory zaciskowe AKO jako armatura regulacyjna do topnika w technice spawania łukiem krytym

PRZYKŁAD ZASTOSOWANIA:Zawory zaciskowe w technice spawalniczej

Zawory zaciskowe AKO z serii VMC regulują przepływ topnika w spawaniu łukiem krytym.

Dowiedz się, jak producent felg z powodzeniem stosuje zawory zaciskowe AKO

Zawory zaciskowe AKO sterują transportem piasku do produkcji form odlewniczych w odlewni

PRZYKŁAD ZASTOSOWANIA:Zawory zaciskowe w produkcji form odlewniczych w obróbce aluminium

Zawory zaciskowe z serii VF od ponad dwóch dziesięcioleci stosuje się z powodzeniem w produkcji form piaskowych.

Dowiedz się, dlaczego producent profesjonalnych statywów od ponad 25 lat stosuje zawory zaciskowe...

Zawory zaciskowe AKO regulują transport piasku z lepiszczem w odlewni aluminium

PRZYKŁAD ZASTOSOWANIA:Zawory zaciskowe regulują transport piasku ze spoiwem do form odlewniczych

Zawory zaciskowe z serii VF i VMC są stosowane w jednej z największych odlewni aluminium w Wielkiej Brytanii jako armatura regulacyjna w produkcji form odlewniczych.

Dowiedz się, do czego odlewnia stosuje zawory zaciskowe AKO...

Zawory zaciskowe AKO regulują transport kwaśnej wody w produkcji lin stalowych

PRZYKŁAD ZASTOSOWANIA:Zawory zaciskowe w produkcji lin stalowych

Zawory zaciskowe z serii VF stosuje się w produkcji lin stalowych jako armaturę regulacyjną do transportu odprowadzającego kwaśną wodę.

Dowiedz się, dlaczego użytkownik instalacji przeszedł na zawory zaciskowe AKO...

Zawory zaciskowe AKO regulują przepływ kulek aluminiowych do produkcji komponentów lotniczych

PRZYKŁAD ZASTOSOWANIA:Zawory zaciskowe w produkcji skrzydeł samolotów

Zawory zaciskowe z serii VM stosuje się w budowie komponentów do samolotów jako armaturę regulacyjną podczas transportu surowca.

Dowiedz się, jakie pozytywne doświadczenia z zaworami zaciskowymi ma producent...

Wiodący na świecie producent

39lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa

600nowych klientów rocznie

20.000klientów na świecie

Wyjątkowa szybkość dostaw

< 0,2 %reklamacji

> 99 %zadowolonych klientów

30dystrybutorów na świecie

Największy wybór produktów

10.000wariantów zaworów zaciskowych

2.500wariantów dostępnych na magazynie

100.000sprzedanych jednostek rocznie

Szeroki zakres usług serwisowych

80formatów CAD

32filmów montażowych i animacji

16wersji językowych dokumentacji