Dlaczego właśnie zawory zaciskowe AKO?

Zyskuj dzięki ofercie wiodącego producenta na świecie

Przemysł chemiczny

Przemysł chemiczny to ważna światowa gałąź przemysłu, która zajmuje się produkcją wyrobów chemicznych. Wyroby chemiczne w szeregu branż są warunkiem lub są wręcz nieodzowne, by umożliwić produkcje produktów. Paleta produktów wytwarzanych przez przedsiębiorstwa z branży chemicznej jest tak szeroka i zróżnicowana jak sama branża.
Indywidualnie skonfigurowane i jednocześnie niezawodne zawory, które przejmują najprzeróżniejsze zadania w zakresie dozowania i regulacji transportu wyrobów chemicznych, są tym samym ważnym elementem procesów obróbki.

Zawory zaciskowe AKO stosuje się w różnych procesach przemysłu chemicznego

Przemysł tworzyw sztucznych, branża motoryzacyjna, branża budowy maszyn, rolnictwo, a nawet branża przetwórstwa i produkcji spożywczej, zaliczają się do odbiorców substancji chemicznych. W tych wszystkich – i wielu innych – branżach do produkcji produktów są potrzebne wyroby chemiczne.
Celem ich stosowania jest, na przykład optymalizacja lub uzyskanie określonych właściwości materiałowych produktów, poprawa działania maszyn i instalacji bądź też utrzymanie świeżości oraz ochrona artykułów spożywczych.

Substancje chemiczne mogą sprawić, że materiał stanie się bardziej trwały, giętki, gładszy, mocniejszy, kolorowy, odporniejszy lub podatniejszy – w zależności od wymagań zleceniodawcy. Dzięki nim można stworzyć nietypowe smaki, zmienić konsystencję lub zwiększyć trwałość i odporność.

Podsumowując: Możliwości, jakie oferują półwyroby i wyroby pochodzące z przemysłu spożywczego są wręcz nieskończone.
Jednak jeden element jest dla nich wspólny – wymagane jest niezawodne dozowanie lub zatrzymywanie przepływu różnych produktów w różnych miejscach na najprzeróżniejszych etapach obróbki. To zadanie przejmują różne zawory, każdorazowo dostosowane do danego zastosowania.

W porównaniu do zakładów produkcyjnych w innych branżach, przedsiębiorstwa przemysłu chemicznego cechuje przeważnie wysoki stopień automatyzacji – dlatego sprawne, niezawodne i ekonomiczne zawory stanowią ważny czynnik w przemyśle chemicznym.

Zawory zaciskowe są stosowane z powodzeniem w przemyśle chemicznym

Zawory zaciskowe AKO Armaturen są stosowane od dziesięcioleci w najprzeróżniejszych branżach i obszarach zastosowania w sektorze chemicznym. Zawory zaciskowe w zakładach chemicznych dozują i odcinają przepływ między innymi cieczy, smarów, minerałów, pigmentów, tkanin, emulsji, pyłów i granulatów.

W zależności od obszaru zastosowania i warunków otoczenia zawory zaciskowe AKO Armaturen są dostępne w najprzeróżniejszych konfiguracjach. Ich sercem jest przede wszystkim wewnętrzny i mający kontakt z produktem gumowy pierścień. Ten, w zależności od medium, jest dostępny w różnych wykonaniach materiałowych. Właściwy dobór pierścienia ma decydujące znaczenie w zapewnieniu prawidłowego działania armatury i determinuje w dużej mierze również jej żywotność.

Dzięki specjalnym aseptycznym, higieniczny i sterylnym wersjom zaworów (również z certyfikatem EHEDG), zawory zaciskowe AKO Armaturen można stosować także we wrażliwych obszarach. Do obszarów zagrożonych wybuchem są ponadto dostępne konfiguracje zaworów Ex.

Wiodący na świecie producent

39lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa

600nowych klientów rocznie

20.000klientów na świecie

Wyjątkowa szybkość dostaw

< 0,2 %reklamacji

> 99 %zadowolonych klientów

30dystrybutorów na świecie

Największy wybór produktów

10.000wariantów zaworów zaciskowych

2.500wariantów dostępnych na magazynie

100.000sprzedanych jednostek rocznie

Szeroki zakres usług serwisowych

80formatów CAD

32filmów montażowych i animacji

16wersji językowych dokumentacji