Dlaczego właśnie zawory zaciskowe AKO?

Zyskuj dzięki ofercie wiodącego producenta na świecie

Przemysł napojowy, spożywczy i paszowy

Niegdyś branża spożywcza była jedynie pochodną dziedziną rolnictwa, która przetwarzała wytwory produkcji rolnej, dziś jest o wiele bardziej różnorodna. Zawory pełnią w obróbce, produkcji i transporcie najprzeróżniejszych produktów bardzo ważną rolę, a mianowicie regulują strumień przepływu.

Zawory zaciskowe AKO stosuje się w wielu procesach przemysłu spożywczego

Wraz z nadejściem wyrobów produkowanych syntetycznie, produkcją masową oraz produkcją produktów spożywczych na ogromną skalę, obraz przemysłu spożywczego, napojowego i paszowego uległ gruntownym zmianom.
Coraz bardziej złożone procesy produkcji pozwalają dziś na wytwarzanie, obróbkę i pakowanie coraz większych ilości w coraz krótszym czasie.

Sektor budowy maszyn i instalacji odgrywa w tej gałęzi przemysłu jedną z kluczowych ról, ponieważ niemalże dla każdego nowego artykułu spożywczego potrzebne są indywidualne zaprojektowane linie produkcyjne. Postępującą automatyzacje w tym sektorze nie sposób oczywiście wyobrazić sobie bez zaworów i armatury regulującej, ponieważ mnogie i różnorodne produkty muszą być transportowane, przechowywane, dozowane, napełniane i pakowane.

Zawory zaciskowe i ich różne zadania w przemyśle napojowym, spożywczym i paszowym

Zawory zaciskowe AKO Armaturen można włączyć w przemyśle spożywczy, branży napojowej i obróbce pasz w szereg różnych procesów. Potrafią one regulować i dozować przepływ najprzeróżniejszych substancji i produktów. Poczynając od cieczy, poprzez syropy, zaciery, proszki i granulaty na całych produktach spożywczych, takich jak orzechy, suszone lub mrożone owoce czy ziarna kończąc.

Przemysł spożywczy

W sektorze obróbki produktów spożywczych zawory zaciskowe są niemalże uniwersalne w zastosowaniu. Dzięki ich higienicznej konstrukcji bez martwych przestrzeni, są bardzo łatwe w czyszczeniu metodą „in Place“ oraz bardzo łatwe w konserwacji, przez co doskonale nadają się do wszelkich stanów skupienia. Niezależnie od tego, czy produkty spożywcze są w postaci lepkiej (np. syrop), proszku, granulatu, czy też w postaci nieobrobionej, jak orzechy, owoce, czy ziarna. Jeżeli w danym procesie wymagane jest zastosowanie certyfikowanych zaworów, AKO Armaturen oferuje specjalne konfiguracje zaworów z certyfikatem EHEDG.

Przemysł napojowy

Również w obróbce napojów zawory zaciskowe mają szerokie zastosowanie. Oprócz transportu podstawowych składników – takich jak syropy, kawałki owoców, czy proszki, zawory zaciskowe AKO stosuje się także w technice napełniania beczek, kanistrów, butelek i puszek. Jako przykład winogrodnictwo stosuje już od ponad 30 lat z bardzo dużym powodzeniem zawory zaciskowe w regulacji i odcinaniu przepływu zacieru.

Przemysł paszowy

Zawory zaciskowe można zastosować poczynając od obróbki pasz, aż po karmienie bezpośrednie w hodowli zwierząt. Również tutaj obszar zastosowań rozciąga się od produkcji poprzez napełnianie, aż po integrację ze zautomatyzowanymi instalacjami do karmienia w zakładach produkcji rolnej.

Zawory zaciskowe AKO w użyciu u producenta wina

PRZYKŁAD ZASTOSOWANIA:Zawory zaciskowe w produkcji wina

Ponad 70 zaworów zaciskowych AKO Armaturen reguluje w nowej linii produkcyjnej w dużej prywatnej winiarni transport zacieru i wina.

Dowiedz się, dlaczego prywatna winiarnia zdecydowała się na zawory zaciskowe AKO...

Zawory zaciskowe AKO u producenta słodyczy

PRZYKŁAD ZASTOSOWANIA:Zawory zaciskowe w produkcji słodyczy

Zawory zaciskowe AKO regulują między innymi transport słodyczy przez przewody ssawne oraz finalne napełnianie gotowych do sprzedaży torebek.

Dowiedz się, dlaczego producent chce przezbroić całą swoją linię z zaworów kulowych na zawory zaciskowe...

Zawory zaciskowe regulują napełnianie beczek z piwem w browarze

PRZYKŁAD ZASTOSOWANIA:Zawory zaciskowe zapewniają precyzyjnie napełnione beczki z piwem

Zawory zaciskowe AKO Armaturen dozują żądaną ilość, aby napełnić dokładnie beczki z piwem.

W jakim sposób browar wykorzystuje od ponad 10 lat zawory zaciskowe, dowiedz się tutaj...

Zawory zaciskowe AKO regulują transport ziemi okrzemkowej do filtracji piwa

PRZYKŁAD ZASTOSOWANIA:Zawory zaciskowe pomagają w filtracji substancji zmętniających

Zawory zaciskowe regulują transport substancji filtrujących, aby oczyścić piwo z niepożądanych substancji zmętniających.

Dowiedz się, jak browarowi dzięki zaworom zaciskowym udało się zminimalizować ryzyko awarii instalacji...

Wiodący na świecie producent

39lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa

600nowych klientów rocznie

20.000klientów na świecie

Wyjątkowa szybkość dostaw

< 0,2 %reklamacji

> 99 %zadowolonych klientów

30dystrybutorów na świecie

Największy wybór produktów

10.000wariantów zaworów zaciskowych

2.500wariantów dostępnych na magazynie

100.000sprzedanych jednostek rocznie

Szeroki zakres usług serwisowych

80formatów CAD

32filmów montażowych i animacji

16wersji językowych dokumentacji