Dlaczego właśnie zawory zaciskowe AKO?

Zyskuj dzięki ofercie wiodącego producenta na świecie

Zawory zaciskowe regulują transport ziemi okrzemkowej do filtracji piwa w browarze

Zawory zaciskowe z serii VMC z przyłączem kołnierzowym AKO Armaturen stosuje się w browarze do regulacji transportu ziemi okrzemkowej do filtracji piwa. Zawory o średnicy DN 80 i DN 100 sterują tu przepływem ziemi okrzemkowej począwszy od dostawy poprzez silosy, aż po właściwą instalację filtracyjną.

Ziemii okrzemkowej (nazywanej również ziemią diatomitową lub diatomitem) w procesie ważenia piwa używa się do filtracji komórek drożdży i substancji zmętniających.

Podczas filtracji wgłębnej ziemie okrzemkową miesza się z wodą i nanosi na ręczniki celulozowe – w ten sposób powstaje tak zwany placek filtracyjny, przez który przepływa piwo. Aby placek filtracyjny podczas filtracji nie skleił się całkowicie z odfiltrowanymi substancjami, dodawana jest regularnie ziemia okrzemkowa, ta tworzy nowe warstwy filtracyjne i zapewnia tym samym niezakłócony przepływ piwa.

Zawory zaciskowe AKO znajdują zastosowanie już na etapie odbioru dostaw ziemi okrzemkowej. Za pomocą przewodu próżniowego dostarczona ziemia okrzemkowa jest zasysana z pojazdów silosowych i trafia do dużych stacjonarnych silosów. Od tego momentu zawory zaciskowe AKO z przyłączem kołnierzowym odpowiadają za płynną dystrybucję do poszczególnych instalacji filtracyjnych. Obciążenie zamontowanych w ich wnętrzu pierścieni przeznaczonych do kontaktu z żywnością jest zupełnie różna. Niektóre zawory wykonują 15 cykli otwierania i zamykania dziennie, inne jedynie ok. 20 cykli na tydzień.


Pracują Państwo w branży piwowarskiej?
Nasze zawory zaciskowe doskonale nadają się również do Państwa zastosowania!

 

Ponieważ browar pracuje przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, dla jego właścicieli było szczególnie ważne, by dzięki zaworom zaciskowym AKO Armaturen uzyskać niezawodne i wytrzymałe komponenty w systemie ważenia piwa. Dzięki prostej konstrukcji zaworów zaciskowych złożonej tylko z trzech elementów, szybkiej i nieskomplikowanej konserwacji oraz możliwości czyszczenia In-Place i sterylizacji produkty AKO spełniały te oczekiwania.

Aby w razie awarii sprężonego powietrza, utrzymać zawory w stanie zamkniętym, zintegrowano w instalacji dodatkowe układy bezpieczeństwa zapobiegające otwarciu zaworów zaciskowych pomimo braku dopływu sprężonego powietrza. Układy bezpieczeństwa również i w tym przypadku nie zostały zainstalowane bezpośrednio na zaworze zaciskowym, lecz w centralnym punkcie.

Użytkownik instalacji jest bardzo zadowolony z zaworów zaciskowych AKO Armaturen. Zawory przekonują szybkimi czasami otwierania i zamykania oraz przepływem bez zwężeń. Ponadto poprzez zastosowanie zaworów zaciskowych (w porównaniu do tradycyjnych typów zaworów takich jak klapy odcinające czy zasuwy) zmniejszono ryzyko zatoru w obrębie zaworu.

Zawory zaciskowe VMC80.02X.50T.50 & VMC100.02X.50T.50 regulują transport ziemi okrzemkowej do filtracji piwa

Wymagania:

  • Niezawodny, żywotny i niepodatny na zatory zawór.
  • Możliwość stosowania czyszczenia In-Place.
  • Gwarantujący bezpieczeństwo w razie awarii zasilania sprężonym powietrzem.

Osiągnięte cele:

  • Zamontowany pierścień z gumy naturalnej w wersji do zastosowań w przemyśle spożywczym oraz obudowa i przyłącza ze stali nierdzewnej gwarantują długą żywotność bez konieczności konserwacji. Awarie spowodowane zatorami zgodnie z relacją użytkownika instalacji znacząco zminimalizowano.
  • Zawory zaciskowe AKO są zgodne z popularnymi metodami czyszczenia SIP & CIP (i częściowo RIP).
  • Układy bezpieczeństwa zostały zintegrowane w instalacji. Nie zostały umieszczone bezpośrednio na zaworach, lecz zostały zebrane centralnie w jednym punkcie i są stamtąd sterowane.

Medium:
ziemia okrzemkowa
(substancja filtrująca do filtracji piwa)

Temperatura procesu:
temperatura otoczenia

Cykle otwierania i zamykania
w zależności od zaworu:
pomiędzy 15x na dzień - 20x na tydzień
Instalacja pracuje w trybie ciągłym (24/7)

Ciśnienie robocze:
Vakuum (500 mbar)

Pozycja montażowa:
pozioma i pionowa

Konfiguracja zaworu:
Średnica znamionowa: DN 80 i DN 100
Seria: VMC
Obudowa: stal szlachetna 1.4408
Przyłącza: gwint wewnętrzny, stal nierdzewna 1.4404 / AISI 316L
Pierścień: guma naturalna, przeznaczona do kontaktu z żywnością, jasna

Opcja dodatkowa:
zespół próżniowy AKOVAC
układ bezpieczeństwa

Oznaczenie zaworu:
VMC80.02X.50F.50
VMC100.02X.50F.50

Wiodący na świecie producent

39lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa

600nowych klientów rocznie

20.000klientów na świecie

Wyjątkowa szybkość dostaw

< 0,2 %reklamacji

> 99 %zadowolonych klientów

30dystrybutorów na świecie

Największy wybór produktów

10.000wariantów zaworów zaciskowych

2.500wariantów dostępnych na magazynie

100.000sprzedanych jednostek rocznie

Szeroki zakres usług serwisowych

80formatów CAD

32filmów montażowych i animacji

16wersji językowych dokumentacji