Wybierz spośród następujących języków

Dlaczego właśnie zawory zaciskowe AKO?

Zyskuj dzięki ofercie wiodącego producenta na świecie

Zawory zaciskowe regulują transport ziemi okrzemkowej do filtracji piwa w browarze

Zawory zaciskowe z serii VMC z przyłączem kołnierzowym AKO Armaturen stosuje się w browarze do regulacji transportu ziemi okrzemkowej do filtracji piwa. Zawory o średnicy DN 80 i DN 100 sterują tu przepływem ziemi okrzemkowej począwszy od dostawy poprzez silosy, aż po właściwą instalację filtracyjną.

Ziemii okrzemkowej (nazywanej również ziemią diatomitową lub diatomitem) w procesie ważenia piwa używa się do filtracji komórek drożdży i substancji zmętniających.

Podczas filtracji wgłębnej ziemie okrzemkową miesza się z wodą i nanosi na ręczniki celulozowe – w ten sposób powstaje tak zwany placek filtracyjny, przez który przepływa piwo. Aby placek filtracyjny podczas filtracji nie skleił się całkowicie z odfiltrowanymi substancjami, dodawana jest regularnie ziemia okrzemkowa, ta tworzy nowe warstwy filtracyjne i zapewnia tym samym niezakłócony przepływ piwa.

Zawory zaciskowe AKO znajdują zastosowanie już na etapie odbioru dostaw ziemi okrzemkowej. Za pomocą przewodu próżniowego dostarczona ziemia okrzemkowa jest zasysana z pojazdów silosowych i trafia do dużych stacjonarnych silosów. Od tego momentu zawory zaciskowe AKO z przyłączem kołnierzowym odpowiadają za płynną dystrybucję do poszczególnych instalacji filtracyjnych. Obciążenie zamontowanych w ich wnętrzu pierścieni przeznaczonych do kontaktu z żywnością jest zupełnie różna. Niektóre zawory wykonują 15 cykli otwierania i zamykania dziennie, inne jedynie ok. 20 cykli na tydzień.


Pracują Państwo w branży piwowarskiej?
Nasze zawory zaciskowe doskonale nadają się również do Państwa zastosowania!

 

Ponieważ browar pracuje przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, dla jego właścicieli było szczególnie ważne, by dzięki zaworom zaciskowym AKO Armaturen uzyskać niezawodne i wytrzymałe komponenty w systemie ważenia piwa. Dzięki prostej konstrukcji zaworów zaciskowych złożonej tylko z trzech elementów, szybkiej i nieskomplikowanej konserwacji oraz możliwości czyszczenia In-Place i sterylizacji produkty AKO spełniały te oczekiwania.

Aby w razie awarii sprężonego powietrza, utrzymać zawory w stanie zamkniętym, zintegrowano w instalacji dodatkowe układy bezpieczeństwa zapobiegające otwarciu zaworów zaciskowych pomimo braku dopływu sprężonego powietrza. Układy bezpieczeństwa również i w tym przypadku nie zostały zainstalowane bezpośrednio na zaworze zaciskowym, lecz w centralnym punkcie.

Użytkownik instalacji jest bardzo zadowolony z zaworów zaciskowych AKO Armaturen. Zawory przekonują szybkimi czasami otwierania i zamykania oraz przepływem bez zwężeń. Ponadto poprzez zastosowanie zaworów zaciskowych (w porównaniu do tradycyjnych typów zaworów takich jak klapy odcinające czy zasuwy) zmniejszono ryzyko zatoru w obrębie zaworu.

Zawory zaciskowe VMC80.02X.50T.50 & VMC100.02X.50T.50 regulują transport ziemi okrzemkowej do filtracji piwa

Wymagania:

  • Niezawodny, żywotny i niepodatny na zatory zawór.
  • Możliwość stosowania czyszczenia In-Place.
  • Gwarantujący bezpieczeństwo w razie awarii zasilania sprężonym powietrzem.

Osiągnięte cele:

  • Zamontowany pierścień z gumy naturalnej w wersji do zastosowań w przemyśle spożywczym oraz obudowa i przyłącza ze stali nierdzewnej gwarantują długą żywotność bez konieczności konserwacji. Awarie spowodowane zatorami zgodnie z relacją użytkownika instalacji znacząco zminimalizowano.
  • Zawory zaciskowe AKO są zgodne z popularnymi metodami czyszczenia SIP & CIP (i częściowo RIP).
  • Układy bezpieczeństwa zostały zintegrowane w instalacji. Nie zostały umieszczone bezpośrednio na zaworach, lecz zostały zebrane centralnie w jednym punkcie i są stamtąd sterowane.

Medium:
ziemia okrzemkowa
(substancja filtrująca do filtracji piwa)

Temperatura procesu:
temperatura otoczenia

Cykle otwierania i zamykania
w zależności od zaworu:
pomiędzy 15x na dzień - 20x na tydzień
Instalacja pracuje w trybie ciągłym (24/7)

Ciśnienie robocze:
Vakuum (500 mbar)

Pozycja montażowa:
pozioma i pionowa

Konfiguracja zaworu:
Średnica znamionowa: DN 80 i DN 100
Seria: VMC
Obudowa: stal szlachetna 1.4408
Przyłącza: gwint wewnętrzny, stal nierdzewna 1.4404 / AISI 316L
Pierścień: guma naturalna, przeznaczona do kontaktu z żywnością, jasna

Opcja dodatkowa:
zespół próżniowy AKOVAC
układ bezpieczeństwa

Oznaczenie zaworu:
VMC80.02X.50F.50
VMC100.02X.50F.50

Wiodący na świecie producent

38 lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa

600 nowych klientów rocznie

20.000 klientów na świecie

Wyjątkowa szybkość dostaw

< 0,2 % reklamacji

> 99 % zadowolonych klientów

30 dystrybutorów na świecie

Największy wybór produktów

10.000 wariantów zaworów zaciskowych

2.500 wariantów dostępnych na magazynie

100.000 sprzedanych jednostek rocznie

Szeroki zakres usług serwisowych

80 formatów CAD

32 filmów montażowych i animacji

16 wersji językowych dokumentacji