Wybierz spośród następujących języków

Dlaczego właśnie zawory zaciskowe AKO?

Zyskuj dzięki ofercie wiodącego producenta na świecie

Kolej i pociągi

Na całym świecie pociągi i kolej to najpowszechniejszy i najczęściej wybierany środek transportu. Zarówno w transporcie osób, transporcie dalekobieżnym, jak i towarów kolej to ważny element infrastruktury transportowej. Sprawne zawory, instalowane w najprzeróżniejszych obszarach i do najprzeróżniejszych zadań, odgrywają istotną rolę w zapewnieniu sprawnego działania danych aplikacji.

Zawory zaciskowe AKO stosuje się w wielu obszarach transportu kolejowego

Zawory mają na kolei szerokie zastosowanie. Mogą regulować napełnianie odpowiednich wagonów materiałami sypkimi, dozują i zatrzymują między innymi transport najprzeróżniejszych mediów (np. wody, piasku, itp.) lub wspomagają proces rozładunku.

Nieustannie rosnąca liczba pasażerów potwierdza ważną rolę kolei. Pytając podróżnych o życzenia i wymagania odnośnie podróży koleją, przeważnie odpowiedź brzmi, że chcieliby dojechać pewnie i punktualnie do celu. Również ważna jest kwestia komfortu jako pozytywne wspomnienie o podróży koleją.

Z pewnością pierwszą myślą nie jest toaleta, ponieważ z punktu widzenia podróżnego, działająca toaleta jest czymś oczywistym i rzuca się dopiero w oczy, gdy nie działa. Dlatego kwestia niezawodnego rozwiązania dla toalet pokładowych – i tym samym transportu szarej i czarnej wody sterowanego przez zawory – jest dla kolei bardzo istotnym tematem.

Od toalet próżniowych po kontrolę trakcji – zawory zaciskowe mają szerokie zastosowanie w pociągach

Przez dziesięciolecia usuwanie fekaliów w toaletach pokładowych w pociągach odbywało się z użyciem rury spustowej, która spuszczała fekalia podczas jazdy bezpośrednio na tory. Rosnąca świadomość środowiskowa i coraz szybsze pociągi, w których ten sposób usuwania fekaliów przestał być technicznie możliwy, spowodowały, że dziś w nowoczesnych toaletach pokładowych stosuje się zamknięty systemy, które zbierają fekalia i szarą wodę w pociągu.
Odsysanie czarnej wody z toalety odbywa się z wykorzystaniem podciśnienia.Zawory zaciskowe AKO Armaturen sterują nim i są odpowiedzialne za zamykanie lub otwieranie odsysania.

Kolejnym zastosowaniem zaworów zaciskowych w pojazdach szynowych jest napełnianie tak zwanych piasecznic. Piasek stosuje się do optymalizacji skuteczności hamowania pociągów i poprawy trakcji na przykład na mokrych szynach. Załadowany piasek – którego proces napełniania jest regulowany przy użyciu zaworu zaciskowego – jest rozsypywany z użyciem sprężonego powietrza lub rury spustowej przed koła lokomotywy. Pozwala to zwiększyć tarcie pomiędzy kołami a szynami i skrócić drogą hamowania lub poprawić trakcję.

Wiodący na świecie producent

39lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa

600nowych klientów rocznie

20.000klientów na świecie

Wyjątkowa szybkość dostaw

< 0,2 %reklamacji

> 99 %zadowolonych klientów

30dystrybutorów na świecie

Największy wybór produktów

10.000wariantów zaworów zaciskowych

2.500wariantów dostępnych na magazynie

100.000sprzedanych jednostek rocznie

Szeroki zakres usług serwisowych

80formatów CAD

32filmów montażowych i animacji

16wersji językowych dokumentacji

AKO Inventory and Company Holidays 2023:

Due to our inventory & company holidays, there will be no shipment from 19th of December 2023 to 1st of January 2024.
Incoming orders as of 23rd of December will be processed only from 2nd January 2024.