Wybierz spośród następujących języków

Dlaczego właśnie zawory zaciskowe AKO?

Zyskuj dzięki ofercie wiodącego producenta na świecie

Silosy i systemy silosowe

Trudno sobie dziś wyobrazić procesy produkcji we współczesnym przemyśle i rolnictwie bez systemów magazynowania. Z jednej strony zapewniają one zapas materiałów wyjściowych i surowców do procesu produkcji, z drugiej zaś stanowią bezpieczny i pozwalający zaoszczędzić miejsce sposób magazynowania. Zawory odpowiadają w nich za kluczowe zadanie sterowania transportem podczas napełniania i odbioru materiałów z silosów.

Zawory zaciskowe AKO regulują napełnianie i odbiór z silosów

Zasada działania silosów jest zawsze taka sama: Magazynowany materiał jest transportowany – do regulacji wykorzystywany jest tu zawór – za pomocą przewodu pionowego na górny koniec silosu i tam opada na dno we wnętrzu silosu Odbiór zmagazynowanego materiału odbywa się zawsze przez otwór lub przewód rurowy wyposażony w zawór na dolnym końcu silosu.
Silosy mają zawsze na dolnym końcu kształt leja, aby zmagazynowane materiały trafiały do otworu odbiorczego. Odbiór materiału nie odbywa się tu zatem według zasady First-in-First-out. Co więcej, mieszanka na dolnym końcu leja pochodzi z różnych okresów. Powodem tego jest, że podczas odbioru na całej wysokości silosu tworzy się rodzaj leja, który transportuje materiał z góry przez wszystkie warstwy w dół. Zatem odbierany materiał stanowi przekrój ze wszystkich warstw.

Zawory zaciskowe regulują magazynowanie i odbiór najprzeróżniejszych materiałów

Zawory zaciskowe mają w silosach i systemach silosowych za zadanie regulować przepływ materiału do lub z silosu. Poczynając od odbioru z transporterów silosowych lub cystern, poprzez napełnianie silosów przez przewody pionowe, aż po precyzyjny odbiór na dolnym końcu silosu - zawory zaciskowe odpowiadają za regulację i dozowanie podczas wszystkich tych procesów.

Zawory zaciskowe mogą regulować również proces załadunku i rozładunku systemów silosowych, a więc połączenie kilku silosów.

W zależności od rodzaju medium zawory zaciskowe AKO można skonfigurować w zależności od potrzeb. W przypadku obróbki produktów spożywczych stosuje się przykładowo konfiguracje zaworów dopuszczone do użytku w przemyśle spożywczym (aż po wersje z certyfikatem EHEDG), natomiast w przypadku bardzo abrazyjnych mediów należy stosować zawory zaciskowe w specjalnej, wytrzymałej na zużycie konfiguracji.

Wiodący na świecie producent

38 lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa

600 nowych klientów rocznie

20.000 klientów na świecie

Wyjątkowa szybkość dostaw

< 0,2 % reklamacji

> 99 % zadowolonych klientów

30 dystrybutorów na świecie

Największy wybór produktów

10.000 wariantów zaworów zaciskowych

2.500 wariantów dostępnych na magazynie

100.000 sprzedanych jednostek rocznie

Szeroki zakres usług serwisowych

80 formatów CAD

32 filmów montażowych i animacji

16 wersji językowych dokumentacji