Dlaczego właśnie zawory zaciskowe AKO?

Zyskuj dzięki ofercie wiodącego producenta na świecie

Zawory zaciskowe regulują transport odprowadzający farbę proszkową

Zawory zaciskowe z serii VF AKO Armaturen o różnych średnicach znamionowych (DN 40, DN 50, DN 65 i DN 80) są stosowane w linii do malowania proszkowego ościeżnic okiennych w transporcie odprowadzającym i odsysaniu nadmiaru farby proszkowej. Zawory zaciskowe AKO Armaturen zastąpiły zawory zaciskowe innych producentów.

Przedsiębiorstwo wyspecjalizowane w malowaniu proszkowym ościeżnic okiennych używa zaworów zaciskowych o średnicy znamionowej DN 40, DN 50, DN 65 i DN 80 z serii VF (z przyłączami kołnierzowymi) do transportu odprowadzającego farby proszkowej, która zebrała się podczas procesu malowania, z kabiny lakierniczej. Farba proszkowa jest zbierana na dnie kabiny w pojemniku i po osiągnięciu określonej wysokości napełnienia, otwiera się zawór zaciskowy poprzez spuszczenie sprężonego powietrza, co pozwala farbie proszkowej opaść grawitacyjnie do znajdującej się poniżej komory.


Są Państwo producentem lub użytkownikiem linii do malowania proszkowego?
Nasze zawory zaciskowe to idealne rozwiązanie do Państwa zastosowań!

 

Tam zostaje podjęta decyzja, czy farbę proszkową można wykorzystać do kolejnych procesów, czy trzeba ją zutylizować. Po podjęciu decyzji, w zależności od potrzeby zostają otwarte zawory zaciskowe o mniejszej średnicy znamionowej i znajdujące się pod podciśnieniem przewody rurowe. Podciśnienie w przewodzie rurowym powoduje, że farba proszkowa jest zasysana z komory i transportowana dalej.

Lakiernia, zanim zainstalowała zawory zaciskowe AKO Armaturen, miała już doświadczenia z użyciem zaworów zaciskowych w linii do malowania proszkowego, ale nie była zadowolona z jakości zaworów zaciskowych innego producenta, ponieważ były często powodem awarii. Okazało się, że winne były pierścienie stosowane przez tego producenta.
Odkąd zastosowano zawory zaciskowe AKO z serii VF, przestały występować awarie i należy się spodziewać, że pierścienie zaworów zaciskowych będą wymagały wymiany najwyżej co sześć lat.

Zawory zaciskowe VF040.03X.31.30LA & VF050.03X.31.30LA & VF065.03X.31.30LA & VF080.03X.31.30LA regulują przepływ farby proszkowej

Wymagania:

  • Możliwość zastosowania do transportu proszków.
  • Niezawodne działanie i łatwa konserwacja.

Osiągnięte cele:

  • Zawory zaciskowe ze specjalnymi odpornymi na ścieranie pierścieniami można stosować również do wysoce abrazyjnych proszków.
  • Po złych doświadczeniach użytkownika z zaworami zaciskowymi konkurencji, po zamontowaniu zaworów zaciskowych AKO wyraźnie zmniejszono liczbę awarii i napraw oraz obniżono Total-Cost-Of-Ownership. Użytkownik może ponadto zlecać konserwację i naprawy zaworów na miejscu własnemu personelowi.

Medium:
różne farby proszkowe

Temperatura procesu:
temperatura otoczenia

Cykle otwierania i zamykania:
ok. 100 na dzień

Ciśnienie robocze:
ciśnienie atmosferyczne lub próżnia
(w zależności od pozycji montażowej)

Konfiguracja zaworu:
Średnica znamionowa: DN40, DN50, DN65 & DN80
Seria: VF
Obudowa: aluminium (lakierowane)
Przyłącza: kołnierz, aluminium (lakierowane)
Pierścień: kauczuk naturalny, odporny na ścieranie

Oznaczenie zaworu:
VF040.03X.31.30LA
VF050.03X.31.30LA
VF065.03X.31.30LA
VF080.03X.31.30LA

Wiodący na świecie producent

39lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa

600nowych klientów rocznie

20.000klientów na świecie

Wyjątkowa szybkość dostaw

< 0,2 %reklamacji

> 99 %zadowolonych klientów

30dystrybutorów na świecie

Największy wybór produktów

10.000wariantów zaworów zaciskowych

2.500wariantów dostępnych na magazynie

100.000sprzedanych jednostek rocznie

Szeroki zakres usług serwisowych

80formatów CAD

32filmów montażowych i animacji

16wersji językowych dokumentacji