FAQ - Rurowy przekaźnik ciśnienia

Informacje ogólne

Do rozpoznawania dużych wahań ciśnienia w przewodzie.

Ponieważ ciecze nie są właściwie w ogóle ściśliwe, są lepsze do przekazywania ciśnienia niż powietrze lub inne gazowe media.

Opcjonalnie wskaźnik ciśnienia można wyposażyć w dodatkowy presostat.

Standardowo dostarczamy urządzenia przeznaczone do maks. ciśnienia 70 bar ze wskaźnikiem 100 bar. Mniejsze zakresy ciśnień są dostępne w postaci wersji specjalnych.

Zakresy zastosowania

Częste zastosowanie znajdują na przykład w maszynach tynkarskich, w których na dłuższych odcinkach tłoczy się tynk.

Zasadniczo rurowe przekaźniki ciśnienia można używać do wszystkich możliwych mediów.

Rurowy przekaźnik ciśnienia z powodu małej zawartości wody w wypełnieniu glicerynowym wolno stosować jedynie warunkowo w ujemnych temperaturach.

Przyłącza i materiały

W przypadku rurowych przekaźników ciśnienia typu RDM obudowa, elementy podłączeniowe i pałąki ochronne są wykonane ze stali. Pierścień jest standardowo wykonany ze wzmocnionej tkaniną gumy naturalnej. W zależności od medium można jednakże zastosować również inne elastomery. Ciecz przekaźnika to gliceryna, olej silikonowy lub inna ciecz w zależności od zastosowania.

Dla typu RDM możemy zaoferować i dostarczyć zgodnie z życzeniem złącza męskie lub żeńskie. W przypadku zastosowania zaworu zaciskowego w roli rurowego przekaźnika ciśnienia dostępnych jest szereg różnych postaci przyłączy, jak na przykład przyłącze kołnierzowe, przyłącze z gwintem wewnętrznym, tri-clamp, zakończenie spawane oraz przyłącze z króćcem gwintowanym (rura mleczna).

Konserwacja

Tak, jest to bardzo proste i możliwe bez potrzeby użycia specjalnych narzędzi.

Funkcja i technika

Rurowy przekaźnik ciśnienia (typ RDM) to proste i ekonomiczne urządzenie pomiarowe do wizualizacji ciśnienia panującego w systemie przewodów rurowych.

We wnętrzu rurowego przekaźnika ciśnienia jest zamontowany pierścień otoczony cieczą. Rozszerzenie się pierścienia na skutek wzrostu ciśnienia podnosi ciśnienie cieczy przekaźnika, które zostaje przekazane na mechanizm pomiarowy manometru sprężynowego i jest przez niego wskazywane.

Rurowy przekaźnik ciśnienia (typ RDM) jest przeznaczony do ciśnień roboczych do 70 bar, dlatego ten rurowy przekaźnik ciśnienia wskazuje wahania ciśnienia w zakresie 2-3bar. Natomiast rurowe przekaźniki ciśnienia, które są oparte na zaworze zaciskowym mogą wskazywać mniejsze wahania ciśnienia w zakresie 0,1-0,3bar. Za pomocą miękkich mieszanek i pierścieni elastomerowych można wskazywać również mniejsze wahania ciśnienia.

Maksymalne ciśnienie robocze rurowego przekaźnika ciśnienia typu RDM wynosi 70bar. Maksymalne ciśnienie robocze rurowych przekaźników ciśnienia V/VF/VMC/VMF/VM wynosi 6 bar.

Wiodący na świecie producent

39lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa

600nowych klientów rocznie

20.000klientów na świecie

Wyjątkowa szybkość dostaw

< 0,2 %reklamacji

> 99 %zadowolonych klientów

30dystrybutorów na świecie

Największy wybór produktów

10.000wariantów zaworów zaciskowych

2.500wariantów dostępnych na magazynie

100.000sprzedanych jednostek rocznie

Szeroki zakres usług serwisowych

80formatów CAD

32filmów montażowych i animacji

16wersji językowych dokumentacji