Wybierz spośród następujących języków

Zawory odporne na ścieranie oraz obszary ich zastosowania

Zawory odporne na ścieranie stosuje się głównie w instalacjach przemysłowych pracujących z problematycznymi i bardzo abrazyjnymi mediami. W tych obszarach zastosowania niezwykle ważnym jest, by armatura była wytrzymała i nie wymagała nieustannie prac konserwacyjnych. Wiele branż potrzebuje niezawodnych i ekonomicznych rozwiązań do transportu abrazyjnych mediów w instalacjach.

Oprócz zastosowania w tradycyjnych systemach przewodów rurowych w przemyśle przetwórczym, zawory odporne na ścieranie znajdują zastosowanie również w silosach, systemach ważenia i dozowania oraz pojazdach użytkowych. Wszędzie tam, gdzie odbywa się transport i/lub sterowanie przepływem przez instalację abrazyjnych materiałów stałych oraz zanieczyszczonych cieczy.

Wybrane branże

Następujące (wybrane) branże potrzebują niezawodnych i ekonomicznych w eksploatacji zaworów odpornych na ścieranie:

  • Górnictwo w produkcji potasu
  • Przemysł ceramiczny do transportu osadów i materiałów stałych
  • Przemysł budowlany i cementowy do transportu cementu, żwiru, piasku, betonu i materiałów sypkich
  • Przemysł spożywczy do transportu na przykład cukru i soli
  • i wiele innych

Zawory odporne na ścieranie (animacja prezentująca sposób działania)

Film przedstawia budowę oraz sposób działania zaworu odpornego na ścieranie. Zamontowany antyabrazyjny pierścień został zaprojektowany do niezawodnego zatrzymywania silnie abrazyjnych mediów.

Zawory odporne na ścieranie - ich sercem jest pierścień

Zawory odporne na ścieranie - ich sercem jest pierścień Do zastosowań obejmujących transport i regulację abrazyjnych materiałów stałych w zaworach odpornych na ścieranie stosuje się z reguły bardzo wytrzymałą mieszankę gumy naturalnej, która zapewnia długą żywotność nawet w przypadku problematycznych materiałów sypkich. Oprócz bardzo odpornej mieszanki gumowej ponadto stosuje się dodatkowe elementy tkaninowe, które dodatkowo wydłużają żywotność pierścienia. Jakość użytych do produkcji materiałów przekłada się na właściwości antyabrazyjne pierścieni i tym samym na ich żywotność.

Budowa pierścienia w zaworach odpornych na ścieranie
Budowa pierścienia w zaworach odpornych na ścieranie

Zawory odporne na ścieranie: Długa żywotność w przypadku silnie abrazyjnych mediów

Żywotność armatury odpornej na ścieranie zależy od transportowanego medium oraz właściwości antyabrazyjnych pierścieni, które wykonują swoją pracę wewnątrz obudowy armatury. Im lepsza jakość i odporność na ścieranie pierścienia, tym niższe koszty serwisowania zaworu, dzięki dłuższym okresom konserwacji i wymiany oraz krótszym i rzadszym przerwom w produkcji.

Konserwacja zaworów odpornych na ścieranie: Szybko, prosto i ekonomicznie!

Nawet w przypadku najlepszego pierścienia przychodzi kiedyś czas, że konieczna staje się jego wymiana. Na szczęście jest to możliwe bez długich przestojów instalacji. Dzięki prostej lecz bardzo efektywnej budowie zaworu zaciskowego, pierścień można wymienić dosłownie w mgnieniu oka. Odpowiednie filmy instruktażowe prezentujące sposób wymiany pierścienia można znaleźć na stronie internetowej AKO.
Ponadto: Nie jest wymagana wymiana obudowy zaworu, lecz można ją zamontować ponownie wraz z nowym pierścieniem w instalacji.

Filmy montażowe

Na stronie internetowej AKO Armaturen zamieściliśmy szereg filmów montażowych i serwisowych, która mają za zadanie pomóc w prawidłowej konserwacji zaworów odpornych na ścieranie. Portal z filmami AKO

Wspólnie dobierzemy odpowiedni zawór odporny na ścieranie!

Potrzebują Państwo zaworu do agresywnych lub abrazyjnych mediów? Szukają Państwo ekonomicznej i efektywnej alternatywy dla tradycyjnej armatury odcinającej / regulacyjnej? Wystarczy przesłać nam wymagania dla armatury odpornej na ścieranie a nasi doradcy chętnie przygotują odpowiednie konfiguracje zaworów. Zachęcamy również do składania zapytań przez telefon.

Ponieważ zawory odporne na ścieranie mają budowę modułową można je skonfigurować idealnie pod dane medium oraz zakres zastosowania.
Do dyspozycji jest szeroka paleta różnych rodzajów elastomerów, materiałów obudowy i przyłączy oraz wszystkie popularne wersje przyłączy przemysłowych systemów przewodów rurowych.

Zawory odporne na ścieranie firmy AKO Armaturen

Jako wiodący producent zaworów zaciskowych firma AKO również w zaworach odpornych na ścieranie stawia na armaturę sterowaną sprężonym powietrzem. Ich sposób działania nie odbiega od tradycyjnych zaworów zaciskowych. Istotna różnica kryje się jednakże we wnętrzu zaworu: Zastosowano tu niezwykle odporny na ścieranie pierścień.

W produkcji pierścieni do zaworów odpornych na ścieranie wykorzystuje się różne technologie. Zależą one od typu armatury, w której pierścień zostanie użyty. Są to między innymi ręczne techniki nawijania, ręczne konfekcjonowanie bądź też tradycyjne metody wtrysku. Dużo ważniejszym czynnikiem niż sama budowa pierścienia odpornego na ścieranie jest jakość użytych komponentów. Obowiązuje tu prosta reguła:


 Lepsza jakość komponentów

Dłuższa żywotność pierścienia

Niższe koszty konserwacji i mniej przestojów

Potrzebują Państwo zaworu odpornego na ścieranie? Wystarczy przesłać niewiążące zapytanie:

Dozwolone formaty danych: pdf, jpg, jpeg, png, tif, tiff, doc, docx, xls, xlsx, zip
Maksymalny łączny rozmiar: 10.00 MB
Liczba przesłanych plików: 0 / 10
Rozmiar przesłanych plików: 0 Bytes / 10.00 MB

Informacje na temat polityki prywatności znajdziesz tutaj: Polityka prywatności

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Wiodący na świecie producent

39lat działalności rodzinnego przedsiębiorstwa

600nowych klientów rocznie

20.000klientów na świecie

Wyjątkowa szybkość dostaw

< 0,2 %reklamacji

> 99 %zadowolonych klientów

30dystrybutorów na świecie

Największy wybór produktów

10.000wariantów zaworów zaciskowych

2.500wariantów dostępnych na magazynie

100.000sprzedanych jednostek rocznie

Szeroki zakres usług serwisowych

80formatów CAD

32filmów montażowych i animacji

16wersji językowych dokumentacji